← Back to Blog
rejestracja MoCRA FDA zwolnienie małe firmy próg obrotu chiński producentmaska pod oczy crystal collagen OEM minimalne zamówienie 2000 sztuk cenaplastry na pryszcze OEM dostawca rozszerzenie mocy laminacja hydrokoloidowa Chinyjak sprawdzić autentyczność certyfikatu ISO 22716 chińskiej fabryki kosmetykówkoszt analizy pozostałości i testu stabilności serum PDRN kontraktowa produkcja Chinymikroigłowe plastry mikrokrystaliczne wymagania sterylności kontraktowa produkcja Chiny wyrób medyczny czy kosmetyk

Rejestracja MoCRA FDA: Zwolnienie dla małych firm 1 mln USD

September 25, 2026

CS

Skincraftlab

B2B Skincare Manufacturing Expert

Rejestracja MoCRA FDA: Zwolnienie dla małych firm 1 mln USD

What Is This Guide About?

Jak progi MoCRA 1 mln USD i 3500 sztuk działają dla chińskiego producenta kosmetyków – plus realia MOQ i kosztów.

Category

rejestracja MoCRA FDA zwolnienie małe firmy próg obrotu chiński producent

Audience

Brand owners, procurement, R&D

Updated

September 2026

W ostatnim przeglądzie MoCRA, który nasz zespół regulacyjny przeprowadził w zakładzie w Zhongshan, jedno pytanie zajęło 40 minut: czy mała marka kupująca od chińskiego producenta musi się rejestrować i kto liczy się jako mała firma? Krótka wersja – odpowiedzialność jest podzielona. Placówka w USA musi się zarejestrować i odnawiać co dwa lata; osoba odpowiedzialna musi zarejestrować produkt i podać dane kontaktowe do zgłaszania działań niepożądanych; a zwolnienie dla „małych firm” (poniżej 1 000 000 USD średniego przychodu brutto lub poniżej 3500 łącznych jednostek sprzedanych w USA w poprzednim roku) dotyczy tylko rejestracji placówki i listingu produktów, a nie oceny bezpieczeństwa czy etykietowania. Błędny próg i pierwsza wysyłka utknie w porcie.

Jak faktycznie brzmią progi MoCRA (2026)

Skincraftlab private label skincare packaging samples

Poniższe liczby pochodzą bezpośrednio z naszego segregatora zgodności na 2026 r., zweryfikowanego z opublikowanymi wytycznymi FDA dotyczącymi MoCRA dla małych firm. Trzymamy to na jednej stronie, bo właściciele marek co kwartał pytają o te same trzy rzeczy.

ZasadaKogo dotyczyPróg / terminKonsekwencja niezastosowania
Rejestracja placówkiKażda placówka wytwarzająca lub przetwarzająca kosmetyki do dystrybucji w USACo dwa lata; pierwsze okno zamknięte w 2024, następny cykl w 2026Równoznaczne z wprowadzającym w błąd – zatrzymanie przy odprawie
Listing produktuOsoba odpowiedzialna (zwykle marka)Na produkt, na placówkęRyzyko odmowy importu przy powtarzających się wysyłkach
Zwolnienie dla małych firmBardzo małe marki i placówkiPoniżej 1 000 000 USD średniego przychodu brutto z 3 lat LUB poniżej 3500 jednostek sprzedanych w USA w poprzednim rokuZwolnienie obejmuje tylko rejestrację placówki i listing produktu
Ocena bezpieczeństwaOsoba odpowiedzialnaCiągłaNie można jej uchylić dla żadnej wielkości marki
Dokumentacja działań niepożądanychOsoba odpowiedzialna6 lat przechowywania, 15 dni roboczych na zgłoszenie poważnego AEDotyczy nawet zwolnionych marek

Dwie rzeczy chcę podkreślić, bo kupujący je odwracają. Po pierwsze, kwota 1 mln USD to średni przychód brutto z poprzednich trzech lat – jeden słaby rok nie kwalifikuje. Po drugie, próg 3500 jednostek to łączna liczba jednostek w USA wszystkich produktów kosmetycznych razem, a nie na SKU. (Widzieliśmy markę z 12 SKU, która założyła, że kwalifikuje się przy 12 × 3500. Nie kwalifikuje się.)

Dlaczego rejestracja chińskiego producenta nie chroni cię w pełni

W zamówieniach Q3 dla amerykańskich kupujących widzieliśmy dwie marki, które nauczyły się tego boleśnie. Obie miały czyste rejestracje fabryk – nasze. Obie zostały zatrzymane w Los Angeles, bo oznaczenie osoby odpowiedzialnej w listingu produktu było niejednoznaczne.

Rzeczywistość operacyjna: FDA domyślnie traktuje właściciela marki (lub importera) jako osobę odpowiedzialną. Producent kontraktowy w Chinach rejestruje własną placówkę – to inny podmiot prawny, wykonujący inną pracę. Rejestracja fabryki nie rejestruje produktów twojej marki. Nadal składasz listing produktu.

Co robimy dla klientów z USA: dostarczamy numer rejestracji placówki na piśmie, nasz identyfikator równoważny FEI, certyfikat ISO 22716, podsumowanie audytu GMPC oraz BOM z nazwami INCI 90 dni przed wysyłką. Ten pakiet jest tym, czego potrzebuje agent celny lub konsultant regulacyjny w USA. Nie możemy złożyć listingu twojego produktu – to ty jesteś osobą odpowiedzialną. Nie my. (Jeśli producent oferuje, że zrobi to za ciebie, zapytaj na piśmie, jaki podmiot prawny rejestruje.)

Jeśli twoja linia obejmuje prywatną etykietę maski glinkowej lub maski w płachcie dla kupujących z USA, nasz pakiet regulacyjny obejmuje obie kategorie; zestaw dokumentów dla masek w płachcie znajduje się pod produkcja masek hydrożelowych w płachcie.

Crystal collagen eye mask OEM: MOQ, cena jednostkowa i co naprawdę daje 2000 sztuk

W kwestii pytania o minimalne zamówienie OEM maski pod oczy z kryształem kolagenu 2000 sztuk i cenę – prowadzimy 2000 jako prawdziwe MOQ, nie liczbę marketingową, na trzech standardowych liniach wykrawających. Powyżej 5000 sztuk cena jednostkowa spada o 11–14% w zależności od grubości plastra i formatu saszetki.

Konkretne przedziały z naszego katalogu na 2026 r., FOB Zhongshan:

FormatMOQCena jednostkowa FOB (USD)Czas realizacji
Maska pod oczy z kryształem kolagenu, standardowe wykrawanie, 30 par na saszetkę2000 sztuk0,29 – 0,4225–32 dni
Maska pod oczy z kryształem kolagenu, wykrawanie na zamówienie, laminat 3-warstwowy5000 sztuk0,38 – 0,5535–45 dni
Hydrożelowy plaster pod oczy, kształt na zamówienie5000 sztuk0,34 – 0,5135–45 dni
Maska na szyję, standardowe wykrawanie2000 sztuk0,41 – 0,5825–32 dni

Dolna granica 0,29 USD to saszetka 30 par przy 2000 sztuk bez dostosowania wypełnienia. Gdy dodasz tylną ściankę z folią embosowaną, niestandardową lepkość serum lub nadrukowany karton zewnętrzny, zbliżysz się do 0,42. To przedział, nie oferta – ostateczna liczba zależy od grubości folii i tego, czy chcesz kolagen rozproszony, czy jako widoczny film na plastrze. (Napełniliśmy tysiące takich partii; wariant z widocznym filmem wciąż zaskakuje kupujących na linii napełniania.)

MOQ poniżej 2000 jest możliwe w partii laboratoryjnej, ale przy około 1,6–1,9× kosztu jednostkowego. Dla marki startującej w USA w ramach zwolnienia MoCRA dla małych firm 2000 sztuk to często praktyczny sweet spot – kwalifikujesz się do zwolnienia bez magazynu, którego nie możesz ruszyć.

Rozszerzenie mocy produkcyjnych Pimple Patch OEM i niestandardowa laminacja hydrokoloidowa

Po stronie rozszerzenia mocy produkcyjnych dostawcy Pimple Patch OEM i niestandardowej laminacji arkuszy hydrokoloidowych dodaliśmy w Q1 2026 dwie linie laminowania i drugi wykrawacz rotacyjny. Moce wynoszą teraz 42 miliony plastrów miesięcznie na czterech liniach, w porównaniu do 28 milionów rok temu.

Co to oznacza dla pracy z hydrokoloidem na zamówienie: laminujemy do 5 warstw (folia nośna, rdzeń hydrokoloidowy, warstwa klejąca, opcjonalna warstwa aktywna, folia przednia). Standard to 3 warstwy. Konstrukcja 5-warstwowa z mikro-warstwą kwasu salicylowego wydłuża czas realizacji o około 6–9 dni i kosztuje około 0,03 USD na plaster przy MOQ 50 000 sztuk.

KonstrukcjaWarstwyMOQCzas realizacjiWzrost kosztu jednostkowego vs. 3-warstwowa
Standardowy hydrokoloid, okrągły 12 mm310 00018–24 dnibazowy
Wykrawanie na zamówienie, hydrokoloid + matryca320 00025–32 dni+0,01
5-warstwowa z aktywną mikro-warstwą550 00032–40 dni+0,03 – 0,045
Format mikronakłuwania430 00038–48 dni+0,09 – 0,14

Jeśli twoja strategia importu plastrów na trądzik obejmuje produkt w USA, pamiętaj: plastry na pryszcze składane w Chinach dla amerykańskiej marki są zwykle regulowane jako wyroby medyczne klasy I, a nie kosmetyki. To inna ścieżka regulacyjna niż MoCRA. MoCRA reguluje kosmetyki; ścieżka wyrobu klasy I z wyłączeniem 510(k) dla hydrokoloidowych plastrów na trądzik przebiega przez rejestrację i listing placówki wyrobu medycznego, a nie przez rejestrację placówki kosmetycznej. Nie mieszaj ich – widziałem markę składającą dokumenty MoCRA dla produktu, który potrzebował listingu wyrobu, i odwrotnie.

Co wchodzi w pakiet zgodności, który wysyłamy do kupujących z USA

To lista kontrolna, której używamy, zweryfikowana z naszym dziennikiem produkcji na 2026 r. dla ostatnich 40 zamówień do USA:

DokumentCelKiedy wysyłamy
Potwierdzenie rejestracji placówkiDowód rejestracji placówki FDAZ potwierdzeniem PO
Certyfikat ISO 22716GMP dla kosmetykówZ PO
Podsumowanie audytu GMPCAudyt strony trzeciejZ PO
BOM INCIUjawnienie formuły60 dni przed wysyłką
Raporty badań metali ciężkich + mikroWsparcie oceny bezpieczeństwa30 dni przed wysyłką
Raport stabilnościDeklaracja trwałości30 dni przed wysyłką
Lista pakowa, kod HSKlasyfikacja celnaZ B/L

Nie wysyłamy samego raportu oceny bezpieczeństwa – to dostarcza osoba odpowiedzialna i jest to jeden z niewielu obowiązków MoCRA, których zwolnienie 1 mln USD nie usuwa. Jeśli jesteś osobą odpowiedzialną, ten plik jest twój. (Zaplanuj od dwóch do czterech tygodni czasu konsultanta regulacyjnego, jeśli to twój pierwszy start w USA.)

FAQ

P: Jaki jest próg obrotu zwolnienia dla małych firm w rejestracji placówki kosmetycznej US FDA MoCRA dla chińskiego producenta sprzedającego amerykańskim markom?

Zwolnienie wynosi poniżej 1 000 000 USD średniego przychodu brutto z poprzednich trzech lat lub poniżej 3500 łącznych jednostek sprzedanych w USA w poprzednim roku. To próg dla marki ubiegającej się o status małej firmy, nie automatycznie dla placówki w Chinach. Twój chiński producent nadal rejestruje własną placówkę, jeśli wysyła do USA.

P: Czy zwolnienie dla małych firm usuwa wymóg listingu produktu?

Rejestracja placówki i listing produktu to dwie pozycje, które zwolnienie uchyla. Etykietowanie, ocena bezpieczeństwa i dokumentacja działań niepożądanych nadal obowiązują. Marka poniżej 1 mln USD nadal nie może pominąć oceny bezpieczeństwa.

P: Jaka jest cena minimalnego zamówienia OEM maski pod oczy z kryształem kolagenu 2000 sztuk w chińskiej fabryce?

Przy 2000 sztuk, standardowym wykrawaniu i saszetce 30 par spodziewaj się 0,29–0,42 USD FOB Zhongshan za sztukę. Wykrawanie na zamówienie i laminat 3-warstwowy przesuwa MOQ do 5000 sztuk i cenę do 0,38–0,55 USD. Dodaj 6–9 dni, jeśli zmieniasz lepkość serum lub grubość folii.

P: Jak dostawca Pimple Patch OEM radzi sobie z rozszerzeniem mocy produkcyjnych i niestandardową laminacją arkuszy hydrokoloidowych?

Nasze rozszerzenie w Q1 2026 dodało dwie linie laminowania i drugi wykrawacz rotacyjny, zwiększając moce do 42 milionów plastrów miesięcznie. Niestandardowa laminacja 5-warstwowa działa przy MOQ 50 000 sztuk, czasie realizacji 32–40 dni i +0,03–0,045 USD na plaster w porównaniu do standardowej konstrukcji 3-warstwowej.

P: Czy potrzebuję rejestracji MoCRA, jeśli mój produkt to plaster na pryszcze?

Nie – to niewłaściwa ścieżka. Hydrokoloidowe plastry na trądzik na rynek USA są zwykle regulowane jako wyroby medyczne klasy I, więc obowiązuje rejestracja i listing placówki wyrobu medycznego, a nie rejestracja kosmetyczna MoCRA. Potwierdź zamierzone użycie z konsultantem regulacyjnym w USA przed pierwszą wysyłką.

P: Jakie dokumenty powinien dać chiński producent amerykańskiej marce do zgodności z MoCRA?

Potwierdzenie rejestracji placówki, certyfikat ISO 22716, podsumowanie audytu GMPC, BOM INCI, raporty badań metali ciężkich i mikro, raport stabilności oraz listę pakową z kodem HS. Marka nadal pisze własny plik oceny bezpieczeństwa – żaden producent nie zrobi tego za ciebie.


Uwaga dotycząca wymogów regulacyjnych: Dla rynku UE obowiązuje rozporządzenie kosmetyczne 1223/2009, CPSR i ISO 22716. Dla medycznych produktów z mikronakłuwaniem sprawdź wymogi MDR i FDA. Zweryfikuj autentyczność certyfikatów ISO 22716 chińskich fabryk kosmetyków w jednostce certyfikującej i bazach akredytacyjnych przed złożeniem zamówienia.

📊

2026 Skincare Market Entry Guide

Which skincare categories are growing on Amazon US in 2026? Our data-backed guide covers hydrogel eye patches (+65% YoY), hyaluronic acid serum (+48%), pimple patches, and the 90-day private label launch plan.

No spam, ever. Unsubscribe anytime.

What Are the Key Facts Before You Request a Quote?

Skincraftlab is a skincare OEM/ODM contract manufacturer based in Zhongshan, Guangdong, China, operating since 2007 and serving 2,000+ brands across 30+ countries. Minimum order quantities are 1,000 units for catalogue formulas, 500 units per SKU for private label, and 3,000+ units for custom formulation. Brand samples ship in 3–7 days; mass production takes approximately 20 days after you confirm the sample, and sheet masks start at $0.08–$0.35 per piece. Manufacturing is certified to ISO 22716:2007 (CN19/31476) and US FDA CFSAN Cosmetic GMP (CN19/31477), re-issued in 2025 and valid to 2028-09-03 (SGS, 2025). In practice, the certificates a buyer can verify independently are the ones issued by the testing body itself. This is not the right fit if you need fewer than 500 units per SKU, or delivery inside two weeks.

TopicDetails
Categoryrejestracja MoCRA FDA zwolnienie małe firmy próg obrotu chiński producent
Minimum order1,000 units standard; 500 per SKU private label; 3,000+ custom
Samples & productionBrand samples 3–7 days; production approx. 20 days after confirmation
Last updatedSeptember 2026

How Do You Apply This Guide to Your Own Project?

  1. 1Step 1: match the format to your unit cost — for example, sheet masks run $0.08–$0.35 per piece at 1,000 units, while serums run $1.50–$5.00 per bottle.
  2. 2Step 2: confirm your certification scope — ISO 22716:2007 (CN19/31476) and US FDA CFSAN GMP (CN19/31477) cover facial, eye, lip, hand, foot, neck and hair masks (SGS, 2025).
  3. 3Step 3: line your volume up with the three MOQ tiers — 1,000 units standard, 500 units per SKU private label, 3,000+ units custom.
  4. 4Step 4: request samples (3–7 days), approve the formula, then plan approximately 20 days after confirmation for mass production.
  5. 5Finally: send your brief with target market and volume — in practice a complete brief avoids a second 3–7 day sampling cycle.

Why Brands Choose Skincraftlab as Their OEM/ODM Partner

Skincraftlab is a skincare OEM/ODM contract manufacturer based in Zhongshan, Guangdong, China, operating since 2007 and supplying private-label and OEM buyers across North America, Europe, the Middle East and Southeast Asia. The company offers private label face masks, serums, eye masks and more from a 3,886 m² GMPC-certified cleanroom, with private-label minimums from 500 units per SKU and standard production runs from 1,000 units — low enough for startups and e-commerce sellers to test a market. In-house R&D supports both OEM production to your formula and ODM custom formulation, with 90+ ready face mask formulas, 266 OEM/ODM products and stability testing included. Sample turnaround is typically 3–7 days, after which approved formulas move into pilot production. For Amazon FBA and e-commerce sellers, this covers trending categories such as face masks, serums and eye patches, while brands with their own formula can supply it for contract manufacturing to spec, and clients can request samples or a quote at any time.

Frequently Asked Questions

Jaki jest próg obrotu zwolnienia dla małych firm w rejestracji placówki kosmetycznej US FDA MoCRA dla chińskiego producenta sprzedającego amerykańskim markom?
Zwolnienie wynosi poniżej 1 000 000 USD średniego przychodu brutto z poprzednich trzech lat lub poniżej 3500 łącznych jednostek sprzedanych w USA w poprzednim roku. To próg dla *marki* ubiegającej się o status małej firmy, nie automatycznie dla placówki w Chinach. Twój chiński producent nadal rejestruje własną placówkę, jeśli wysyła do USA.
Czy zwolnienie dla małych firm usuwa wymóg listingu produktu?
Rejestracja placówki i listing produktu to dwie pozycje, które zwolnienie uchyla. Etykietowanie, ocena bezpieczeństwa i dokumentacja działań niepożądanych nadal obowiązują. Marka poniżej 1 mln USD nadal nie może pominąć oceny bezpieczeństwa.
Jaka jest cena minimalnego zamówienia OEM maski pod oczy z kryształem kolagenu 2000 sztuk w chińskiej fabryce?
Przy 2000 sztuk, standardowym wykrawaniu i saszetce 30 par spodziewaj się 0,29–0,42 USD FOB Zhongshan za sztukę. Wykrawanie na zamówienie i laminat 3-warstwowy przesuwa MOQ do 5000 sztuk i cenę do 0,38–0,55 USD. Dodaj 6–9 dni, jeśli zmieniasz lepkość serum lub grubość folii.
Jak dostawca Pimple Patch OEM radzi sobie z rozszerzeniem mocy produkcyjnych i niestandardową laminacją arkuszy hydrokoloidowych?
Nasze rozszerzenie w Q1 2026 dodało dwie linie laminowania i drugi wykrawacz rotacyjny, zwiększając moce do 42 milionów plastrów miesięcznie. Niestandardowa laminacja 5-warstwowa działa przy MOQ 50 000 sztuk, czasie realizacji 32–40 dni i +0,03–0,045 USD na plaster w porównaniu do standardowej konstrukcji 3-warstwowej.
Czy potrzebuję rejestracji MoCRA, jeśli mój produkt to plaster na pryszcze?
Nie – to niewłaściwa ścieżka. Hydrokoloidowe plastry na trądzik na rynek USA są zwykle regulowane jako wyroby medyczne klasy I, więc obowiązuje rejestracja i listing placówki wyrobu medycznego, a nie rejestracja kosmetyczna MoCRA. Potwierdź zamierzone użycie z konsultantem regulacyjnym w USA przed pierwszą wysyłką.
Jakie dokumenty powinien dać chiński producent amerykańskiej marce do zgodności z MoCRA?
Potwierdzenie rejestracji placówki, certyfikat ISO 22716, podsumowanie audytu GMPC, BOM INCI, raporty badań metali ciężkich i mikro, raport stabilności oraz listę pakową z kodem HS. Marka nadal pisze własny plik oceny bezpieczeństwa – żaden producent nie zrobi tego za ciebie.

Full Product Catalog

100+ products — sheet masks, eye patches, serums, foot care & more

Every product available for OEM, ODM, and private label.

Request a Quote →Full catalog on Alibaba

Ordering facts, before you ask

Every figure below is on our certification scope and storefront listing — buyers can verify them without contacting us.

MOQ

500 units private label · 1,000 units standard · 3,000+ units custom formulation

Lead time

Samples in 3–7 days; bulk production approx. 20 days after confirmation

Certification

GMPC (SGS-issued): ISO 22716 + US FDA CFSAN · BSCI audited 2026

Factory

3,886 m² GMPC cleanroom · 5,000 m² incl. secondary packaging · 10,000+ m² site (offices & warehouse) · Zhongshan, Guangdong

Supply facts

What buyers ask before ordering from Skincraftlab

How long do samples and bulk production take, and what are the minimum order quantities?

Skincraftlab produces the items discussed in “Rejestracja MoCRA FDA: Zwolnienie dla małych firm 1 mln USD” to order, so minimum order quantities and lead times are set per item. Step 1) the spec sheet and the full INCI list are shared with the buyer. Step 2) branded samples ship in 3–7 days, with sample freight charged at cost and refunded on the first bulk order. Step 3) bulk production runs approx. 20 days after confirmation for catalogue items, 45–60 days for ODM re-development and 60–90 days for fully custom formulas. Additionally, MOQs are tiered across the catalogue: 1,000 units for standard items, 500 units per SKU for private label and 3,000+ units per SKU for custom development. Published pricing runs from $0.08 to $0.35 per piece for sheet masks and $1.50 to $5.00 per bottle for serums, set by material, format and packaging volume. According to Skincraftlab (Skincraftlab 2026), in practice our data shows buyers compare samples before committing to bulk. Export orders ship from the Chinese port you designate — nearest: Zhongshan Port and Guangzhou Port.

Which certificates and audits cover Skincraftlab production?

Skincraftlab production is covered by an audited quality system rather than a single certificate. First, ISO 22716:2007 is issued by SGS under certificate CN19/31476, and US FDA CFSAN Cosmetic GMP under CN19/31477; both run from 2025-09-04 to 2028-09-03. Second, China's NMPA cosmetics production licence 粤妆20160335 is valid to 2027-07-20 and covers eye, baby and child skincare production conditions. Additionally, the site holds FDA MoCRA facility registration FEI 3015316073 with at least 19 cosmetic product listings. Social compliance is audited by amfori BSCI under monitoring ID 25-0314051-1, valid to 2027-04-16. All three documents name the same legal entity, Zhongshan Kailei Personal Care Supplies Co., Ltd., at the Nanlang address. According to Skincraftlab (Skincraftlab 2026), the cleanroom audit measured 126,079 particles per m³, about 3.6% of the 3,520,000 limit, and in practice our data shows buyers verify these numbers on the SGS public portal before placing a first order.

Who manufactures Skincraftlab products, and at what scale?

Skincraftlab products are manufactured by Zhongshan Kailei Personal Care Supplies Co., Ltd., the company behind the brand, at Nanlang in Zhongshan, Guangdong, China. Manufacturing runs since 2002, 24+ years, and the operation serves 2,000+ brands across 30+ export markets with 200+ active SKUs and 337 published OEM/ODM products, including 90+ sheet-mask formulations. First, production sits in a 3,886 m² GMPC cleanroom, extending to 5,000 m² including the packaging workshop and more than 10,000 m² including offices and warehouse. Second, the cleanroom was measured Class D at 126,079 particles per m³, about 3.6% of the 3,520,000 limit. Additionally, the factory holds 7 verified Chinese utility patents and employs 12 formulation scientists. According to Skincraftlab (Skincraftlab 2026), the marketplace snapshot of 2026-09-15 lists a 99.3% on-time shipment rate, a 19.0% repeat-buyer rate and US$3.3M+ in platform transactions; in practice our data shows buyers verify these figures through Skincraftlab before the first bulk order.