ဝက်ခြံကပ်ပလာစတာ OEM ထုတ်လုပ်သူ လက်ကား MOQ နှင့် Private Label
September 29, 2026
Skincraftlab
B2B Skincare Manufacturing Expert

What Is This Guide About?
ဝက်ခြံကပ်ပလာစတာ OEM ထုတ်လုပ်သူရွေးချယ်ရာတွင် လက်ကား MOQ၊ Private Label နှင့် မြန်မာ FDA အမျိုးအစားခွဲခြားမှုကို စစ်ဆေးရန် လမ်းညွှန်
Category
Manufacturing
Audience
Brand owners, procurement, R&D
Updated
September 2026
တရုတ်နိုင်ငံရှိ ဝက်ခြံကပ်ပလာစတာ ထုတ်လုပ်သူများသည် ပုံမှန်အားဖြင့် 50,000–200,000 ခုအတွက် FOB ကို တစ်ခုလျှင် 0.028–0.085 ဒေါ်လာဖြင့် ကမ်းလှမ်းပြီး Private Label MOQ သည် အိတ်နှင့်သေတ္တာဒီဇိုင်းပြင်ဆင်ပါက 10,000 သေတ္တာခန့်မှ စတင်သည်။ အကြီးမားဆုံးနှောင့်နှေးနိုင်သည့် အချက်မှာ ထုတ်လုပ်မှုမဟုတ်ဘဲ မြန်မာ FDA အမျိုးအစားခွဲခြားမှုဖြစ်သည်။ Hydrocolloid ဝက်ခြံကပ်ပလာစတာများကို အလှကုန်အဖြစ် တင်သွင်းနိုင်သော်လည်း အနာရောဂါကုသမှု သို့မဟုတ် ပိုးဝင်မှုကုသမှုဟု ဖော်ပြပါက ဆေးဘက်ဆိုင်ရာကိရိယာအဖြစ် ပြောင်းလဲသွားပြီး မှတ်ပုံတင်လမ်းကြောင်း တစ်ခုလုံး ပြောင်းလဲသွားမည်။
အဓိကစာရင်း: ဝက်ခြံကပ်ပလာစတာ OEM ဝယ်ယူမှု အခြေအနေ

| အချက် | ပုံမှန်အတိုင်းအတာ (2026) | မှတ်ချက် |
|---|---|---|
| Hydrocolloid ကပ်ပလာစတာ FOB 50k–200k ခု | $0.028–$0.085 / ခု | အထူ၊ ဆေးပါဝင်မှု၊ ဖလင်ပေါ်မူတည် |
| Salicylic acid ပါဝင်သော ကပ်ပလာစတာ FOB | $0.045–$0.11 / ခု | SA 0.5%–2% တည်ငြိမ်မှုအချက်အလက်လိုအပ် |
| Private Label MOQ အရွယ်အစားစံ | 10,000 သေတ္တာ | 24 ခု နှင့် 36 ခု သေတ္တာ |
| ဒီဇိုင်းအသစ် die-cut ပြုလုပ်ခြင်း | 30,000–50,000 ခု | ထုတ်လုပ်ချိန် 12–18 ရက် ပိုသည် |
| Artwork အတည်ပြုပြီးနောက် ထုတ်လုပ်ချိန် | 25–35 ရက် | ကျွန်ုပ်တို့၏ 2026 Q1–Q3 ထုတ်လုပ်မှတ်တမ်း |
| မြန်မာ FDA အလှကုန်မှတ်ပုံတင်ကြေး | MMK အလိုက် | ဒေသခံကိုယ်စားလှယ်အပါအဝင် |
| ဆေးဘက်ဆိုင်ရာကိရိယာ (အနာကုသမှုအခိုင်အမာဆိုပါက) | ရက် 90–180 | အပြည့်အစုံ dossier လိုအပ် |
| CFS နှင့် သက်သေခံစာရွက်စာတမ်း | 5–12 လုပ်ငန်းရက် | တရုတ်ရှေ့နေနှင့် ပြည်နယ်ဌာန ကွဲပြား |
ပြီးခဲ့သည့် မတ်လတွင် ကျွန်ုပ်တို့ ထုတ်လုပ်ခဲ့သော အသုတ်တစ်ခုတွင် ဝယ်ယူသူသည် ရှေ့မျက်နှာပြင်တွင် "ရောဂါပိုးဝင်သောဝက်ခြံကို ကုသသည်" ဟု ရိုက်နှိပ်ပြီးသား သေတ္တာ 40,000 လုံးရှိခဲ့သည်။ ထိုစာသားတစ်ကြောင်းတည်းဖြင့် ဘရာဇီးနှင့် မက္ကဆီကိုတွင် အလှကုန်လမ်းကြောင်းမှ ထွက်သွားသည်။ ပြန်ရိုက်၊ ပြန်တင်သွင်း၊ ပြန်ထုတ်ရသည်။ ခန့်မှန်းခြေ 9,000 ဒေါ်လာ ဆုံးရှုံးသည်။ ထို့ကြောင့် မည်သည့် ဝက်ခြံကပ်ပလာစတာ OEM ထုတ်လုပ်သူနှင့်မဆို လက်ကားစျေးနှုန်းနှိုင်းယှဉ်ခင် အခိုင်အမာစာသားကို ရှင်းလင်းစွာ သတ်မှတ်ပါ။ အခိုင်အမာစာသားက စည်းမျဉ်းလမ်းကြောင်းကို ဆုံးဖြတ်ပြီး လမ်းကြောင်းက ကုန်ကျစရိတ်နှင့် အချိန်ကို ဆုံးဖြတ်သည်။
လက်ကား vs Private Label: ငွေသည် ဘယ်ကိုသွားသည်
လက်ကား (စံဒီဇိုင်းဝယ်၊ အိတ်ပေါ်တွင် သင့်လိုဂိုတပ်) နှင့် Private Label (သင့်ဖော်မြူလာ၊ သင့်ပုံစံ၊ သင့်အခိုင်အမာ) သည် ကုန်ကျစရိတ်ဖွဲ့စည်းပုံ မတူညီသော စီးပွားရေးနှစ်မျိုးဖြစ်သည်။
လက်ကားသည် လက်ရှိ die-cut နှင့် 0.3 mm hydrocolloid စာရွက်ကို လက်ခံပါက 15–20 ရက်အတွင်း ဈေးကွက်ရောက်နိုင်သည်။ တစ်ခုချင်းစျေးပိုပေးရသည် — များသောအားဖြင့် $0.06–$0.12 — အဘယ်ကြောင့်ဆိုသော် စက်ရုံ၏ ပြီးစီးပစ္စည်းစတော့အန္တရာယ်ကို သင်ခံယူသောကြောင့်။ Private Label သည် ပမာဏများပါက တစ်ခုချင်းစျေးလျော့သော်လည်း ဒီဇိုင်း၊ တည်ငြိမ်မှုစမ်းသပ်မှုနှင့် artwork လိုက်နာမှုတို့ကို လွှဲပြောင်းရယူရသည်။
လာတင်အမေရိက ဝယ်ယူသူများအတွက် Q1–Q3 အမှာစာများတွင် ကျွန်ုပ်တို့တွေ့ရသောပုံစံ — Mercado Libre နှင့် Amazon MX စာရင်းများစမ်းသပ်ရန် လက်ကားမှစပြီး SKU တစ်ခု တစ်လ 3,000 သေတ္တာအထက်ရောင်းရပါက Private Label သို့ပြောင်းသည်။ ဤအကူးအပြောင်းသည် ထုတ်လုပ်သူနှင့် ဆက်ဆံရေး ရှင်သန်ခြင်း သို့မဟုတ် ပြိုကွဲခြင်း၏ အဓိကအချက်ဖြစ်သည်။
တစ်ခုချင်းစျေးကို ဆုံးဖြတ်သည့်အချက်များ-
- Hydrocolloid စာရွက်အထူ (0.25 mm နှင့် 0.45 mm) — အထူသည် 30–40% ပိုပြီး အရည်စုပ်နိုင်စွမ်းပိုရှိသည်။
- ဆေးပါဝင်မှု။ Salicylic acid 0.5% စျေးသက်သာသည်၊ 2% သည် တည်ငြိမ်မှု protocol လိုအပ်သည်။
- ဖလင်နှင့် ကော်အမျိုးအစား။ ဆေးဘက်ဆိုင်ရာအဆင့် acrylic ကော်သည် $0.004–$0.008 ပိုသော်လည်း ကပ်ပလာစတာလွင့်ထွက်မှုကို ကာကွယ်သည်။
- Die-cut ရှုပ်ထွေးမှု။ အဝိုင်းနှင့် မျက်ရည်ပုံစံသည် စံ။ အခြားပုံစံအားလုံး ဒီဇိုင်းလိုသည်။
အကယ်၍ သင့်လမ်းပြမြေပုံတွင် တူညီသောဝယ်ယူသူအတွက် Private Label ရွှံ့မျက်နှာဖုံး ပါဝင်ပါက ဒီဇိုင်းနှင့် artwork စစ်ဆေးမှုကို စက်ရုံလာရောက်ခြင်းတစ်ကြိမ်တည်းတွင် ပေါင်းစပ်ပါ။ စက်ရုံနှစ်ခုစစ်ဆေးပါက နှစ်ကြိမ်ကုန်ကျသည်။
ထုတ်လုပ်သူအရည်အချင်းစစ်ဆေးခြင်း: အချက် ၇ ချက်
စျေးနှုန်းတစ်ခုတည်းဖြင့် စက်ရုံကို မရွေးချယ်ပါနှင့်။ 2025 ခုနှစ်တွင် ဘရာဇီးနွေရာသီစိုထိုင်းမှုတွင် ကပ်ပလာစတာကပ်မှုမအောင်မြင်မှုကြောင့် လာတင်အမေရိက ဘရန်းသုံးခုသည် ထောက်ပံ့သူပြောင်းခဲ့သည်။ သုံးခုစလုံး ပတ်ဝန်းကျင်တည်ငြိမ်မှုစမ်းသပ်မှုကို ကျော်လွန်ခဲ့သည်။
စစ်ဆေးရန်-
- ISO 22716 / GMPC လက်မှတ် လက်ရှိ ထုတ်ပေးသည့်ရက်နှင့် လွှမ်းခြုံမှုကို စစ်ပါ။ ခရင်မ်လွှမ်းသော်လည်း ကပ်ပလာစတာထုတ်လုပ်မှုမပါသော လက်မှတ်သည် သင့်အတွက်မဟုတ်။
- ထုတ်လုပ်လိုင်းအတွက် Cleanroom အဆင့် အလှကုန်အဆင့်အတွက် အနည်းဆုံး Class 100,000။ ပိုးကင်းလွတ်ဟု ဆိုပါက Class 10,000။
- စက်ရုံအတွင်းတည်ငြိမ်မှုအခန်း 40°C/75% RH အရှိန်မြှင့်လေ့လာမှု၏ အမှန်တကယ်မှတ်တမ်းကို တောင်းပါ၊ နမူနာပုံစံမဟုတ်။
- ကော်ထောက်ပံ့သူ ခြေရာခံနိုင်မှု acrylic သို့မဟုတ် silicone ကော်အရင်းအမြစ်ကို သိထားပါ။ ဆေးဘက်ဆိုင်ရာအဆင့်ကော်တွင် စည်းမျဉ်းဌာနအား ပြသနိုင်သော စာရွက်စာတမ်းရှိသည်။
- အဏုဇီဝစမ်းသပ်နိုင်မှု TPC၊ မှိုနှင့် ရောဂါပိုးစစ်ဆေးမှုကို စက်ရုံအတွင်း သို့မဟုတ် သတ်မှတ်ထားသော ပြင်ပဓာတ်ခွဲခန်းတွင်။
- BSCI သို့မဟုတ် အလားတူလူမှုစစ်ဆေးမှု ဘရာဇီးနှင့် မက္ကဆီကို လက်လီကွင်းဆက်များ တောင်းဆိုလာသည်။
- အခိုင်အမာစာသားစည်းကမ်း စက်ရုံ၏ စည်းမျဉ်းဆက်သွယ်သူက ဈေးကွက်အလိုက် စာသားအကြံဉာဏ်ပေးပုံကို မေးပါ။ "သင်ပို့သည့်အတိုင်း ရိုက်သည်" ဆိုပါက အန္တရာယ်အချက်ဖြစ်သည်။
မြန်မာ FDA: အလှကုန် vs ဆေးဘက်ဆိုင်ရာကိရိယာ
ဤသည်မှာ ဝယ်ယူသူအများစု မှားယွင်းသည့်အပိုင်းဖြစ်ပြီး ဈေးကွက်တစ်ခုစီ၏ စတင်ရက်ကို ရွေ့သွားစေသည်။
မြန်မာတွင် ဆီပါဝင်မှုလျော့ချသည်၊ ဝက်ခြံအသွင်အပြင်လျော့ချသည်၊ ဖုံးကွယ်သည် စသည့် အလှကုန်ဆိုင်ရာအခိုင်အမာများရှိသော ထုတ်ကုန်များကို အလှကုန်အဖြစ် သတ်မှတ်ပြီး မြန်မာ FDA သို့ ဒေသခံတာဝန်ရှိသူမှတစ်ဆင့် မှတ်ပုံတင်သည်။ ကုန်ကျစရိတ်သည် ထုတ်ကုန်အမျိုးအစားပေါ်မူတည်ပြီး ဒေသခံကိုယ်စားလှယ်နှင့် ဓာတ်ခွဲခန်းအထောက်အပံ့ ကုန်ကျစရိတ်ပါဝင်သည်။
သို့သော် သင့်သေတ္တာပေါ်တွင် "ကုသသည်" "ပိုးသတ်သည်" "ဘက်တီးရီးယားဆန့်ကျင်" သို့မဟုတ် အနာကုသမှုကို ရည်ညွှန်းပါက အလှကုန်လမ်းကြောင်းမှ ထွက်သွားပြီ။ ယခုအခါ ဆေးဘက်ဆိုင်ရာကိရိယာ သို့မဟုတ် ဆေးဝါးနှင့်နီးစပ်သောထုတ်ကုန်ဖြစ်ပြီး ရက် 90 မှ 180+ အထိ အပြည့်အစုံ dossier လိုအပ်သည်။
ထို့ကြောင့် မြန်မာတွင် ဝက်ခြံကပ်ပလာစတာ Private Label စတင်ရန် လက်တွေ့စည်းမျဉ်း- artwork မရေးမီ အခိုင်အမာစာသားကို ရေးပါ။ သေတ္တာ၊ အိတ်နှင့် အွန်လိုင်းစာရင်းတွင် ပါမည့် စာကြောင်းတိုင်းကို ရေးပါ။ ပြီးနောက် ဒေသခံတာဝန်ရှိသူက အမျိုးအစားခွဲခြားမှုကို အတည်ပြုပြီးမှ ပလိတ်အတွက် ငွေသုံးပါ။ 2025 ခုနှစ်တွင် ဖောက်သည်တစ်ဦးအတွက် ပြန်ရိုက်စရိတ် 7,000 ဒေါ်လာခန့် သက်သာခဲ့သည်။ အစည်းအဝေးက 40 မိနစ်ကြာခဲ့သည်။
မက္ကဆီကို၊ ကိုလံဘီယာစသည့် နိုင်ငံများတွင်လည်း အလားတူဖြစ်သည်။ ကုသမှုအခိုင်အမာရှိပါက ဆေးဘက်ဆိုင်ရာကိရိယာ သို့မဟုတ် ဆေးဝါးလမ်းကြောင်းသို့ ရောက်သည်။
Certificate of Free Sale (CFS) နှင့် သက်သေခံစာရွက်စာတမ်း
Certificate of Free Sale (CFS) သည် ထုတ်ကုန်ကို မူရင်းနိုင်ငံတွင် တရားဝင်ရောင်းချနေကြောင်း သက်သေပြသည့် တရုတ်စက်ရုံမှ ထုတ်ပေးသော စာရွက်စာတမ်းဖြစ်သည်။ မက္ကဆီကို၏ COFEPRIS၊ ကိုလံဘီယာ၏ INVIMA နှင့် လာတင်အမေရိက စည်းမျဉ်းဌာနအများစုသည် ဤစာရွက်စာတမ်းကို တောင်းဆိုသည်။ ဝယ်ယူရေးမန်နေဂျာများ မေးလေ့ရှိသော မေးခွန်းမှာ CFS နှင့် သက်သေခံစာရွက်စာတမ်း မည်မျှကြာသည်။
တရုတ်စက်ရုံမှ လက်တွေ့အချိန်ဇယား-
| အဆင့် | လုပ်ငန်းရက် |
|---|---|
| စက်ရုံမှ CFS ထုတ် + တရုတ်ရှေ့နေဖြင့် အတည်ပြု | 3–5 |
| ပြည်နယ်ပြင်ပရေးရာဌာနတံဆိပ် | 4–8 |
| courier ဖြင့် ပို့ဆောင်ခြင်း | 3–5 |
| လက်ခံဌာန စစ်ဆေးအတည်ပြု | 10–20 |
ထို့ကြောင့် 20–35 လုပ်ငန်းရက် စီစဉ်ပါ။ SKU များစွာရှိပါက အချိန်ထပ်ထည့်ပါ။ CFS သည် သီးခြားထုတ်ကုန်များကို လွှမ်းခြုံပြီး ပြန်လည်ထုတ်ပေးပါက လုပ်ငန်းစဉ်အသစ်ဖြင့် စတင်ရမည်။
ဝယ်ယူသူများ လွတ်သွားလေ့ရှိသည့် နောက်တစ်ချက်- CFS ရှိ ထုတ်ကုန်အမည်သည် လက်ခံဌာနသို့ တင်သွင်းသည့်အမည်နှင့် တိတိကျကျတူရမည်။ မတူပါက ဖိုင်ပြန်လွှဲသည်။ ကျွန်ုပ်တို့သည် CFS ထုတ်ကုန်အမည်များကို ဝယ်ယူသူ၏ မှတ်ပုံတင်စာရင်းနှင့် ကြိုတင်ချိန်ညှိပြီးမှ အတည်ပြုသည်။ စျေးသက်သာသောအာမခံ။
ထုတ်လုပ်သူက တန်ဖိုးအမှန်တကယ်ထည့်သောနေရာ
အနိမ့်ဆုံးစျေးနှုန်းသည် အမြဲတမ်း အနိမ့်ဆုံးကုန်ကျစရိတ်မဟုတ်။ ကျွန်ုပ်တို့သည် Private Label အသုတ်ထောင်ပေါင်းများစွာကို ထုတ်လုပ်ခဲ့ပြီး ပုံစံတစ်ခုကို ထပ်ခါတလဲလဲတွေ့ရသည်- ရှင်းလင်းစွာကြီးထွားသော ဘရန်းများသည် စက်ရုံကို စည်းမျဉ်းနှင့် ဖော်မြူလာလုပ်ဖော်ကိုင်ဖက်အဖြစ် သဘောထားသူများဖြစ်သည်၊ ပုံနှိပ်ဆိုင်အဖြစ်မဟုတ်။
ဆိုလိုသည်မှာ- မရိုက်နှိပ်မီ FDA အမျိုးအစားခွဲခြားမှုအန္တရာယ်ကို အသိပေးသော၊ ကိုးကားနိုင်သော တည်ငြိမ်မှုအချက်အလက်ရှိသော၊ ပထမဆုံးအကြိမ်တွင် မှန်ကန်သော ထုတ်ကုန်အမည်များဖြင့် CFS ထုတ်ပေးနိုင်သော၊ မည်သည့်အခိုင်အမာက ရက် 90 ကုန်ကျမည်ကို ပြောပြနိုင်သော စက်ရုံ။ ဤသည်မှာ ဝက်ခြံကပ်ပလာစတာ OEM ထုတ်လုပ်သူတိုင်း၊ ကျွန်ုပ်တို့အပါအဝင်၊ လိုက်နာသင့်သည့် စံနှုန်းဖြစ်သည်။
အမေးအများဆုံးမေးခွန်းများ
Q: တရုတ်စက်ရုံမှ ဝက်ခြံကပ်ပလာစတာ Private Label ထုတ်လုပ်မှုအတွက် ပုံမှန် MOQ မည်မျှနည်း?
A: အဝိုင်း သို့မဟုတ် မျက်ရည်ပုံစံစံ die-cut နှင့် စိတ်ကြိုက်အိတ်၊ သေတ္တာပုံနှိပ်ပါက MOQ သည် များသောအားဖြင့် 10,000 သေတ္တာ (24 ခု သို့မဟုတ် 36 ခု) ရှိသည်။ die-cut ပုံစံအသစ် သို့မဟုတ် hydrocolloid အထူစိတ်ကြိုက်ပါက MOQ သည် 30,000–50,000 ခုအထိ တက်မည်။ စက်ရုံ၏ လက်ရှိပုံစံနှင့် ဖော်မြူလာကို လက်ခံပါက လက်ကားစံဒီဇိုင်းသည် 3,000–5,000 သေတ္တာခန့်မှ စနိုင်သည်။
Q: လက်ကားစျေးနှုန်းသည် MOQ အဆင့်အလိုက် မည်သို့ကွာခြားနည်း?
A: 50,000 ခုတွင် ရိုးရိုး hydrocolloid အတွက် တစ်ခုလျှင် $0.028–$0.055 ခန့်။ 200,000 ခုအထက်တွင် အနိမ့်ဆုံးသို့ ရောက်နိုင်သော်လည်း သက်သာမှုသည် လျင်မြန်စွာ ပြန့်ပြူးသွားသည် — အဓိကကုန်ကျစရိတ်မှာ စာရွက်ပစ္စည်းနှင့် ကော်ဖြစ်သည်၊ အလုပ်သမားမဟုတ်။ Salicylic acid ပါဝင်သော ကပ်ပလာစတာသည် $0.045–$0.11 ရှိသည်။ အဆင့်အလိုက် FOB စျေးနှုန်းကို စာဖြင့် တောင်းပါ။
Q: Hydrocolloid ဝက်ခြံကပ်ပလာစတာသည် မြန်မာ FDA အရ အလှကုန်လား၊ ဆေးဘက်ဆိုင်ရာကိရိယာလား?
A: အလှကုန်ဆိုင်ရာအခိုင်အမာများ — ဆီပိုလျော့ချသည်၊ ဝက်ခြံအသွင်အပြင်လျော့ချသည်၊ ဖုံးကွယ်သည် — ရှိပါက အလှကုန်အဖြစ် မြန်မာ FDA သို့ မှတ်ပုံတင်သည်။ ကုသသည်၊ ပိုးဝင်မှုကုသသည် သို့မဟုတ် အနာကုသမှုဟု ဆိုပါက ဆေးဘက်ဆိုင်ရာကိရိယာ သို့မဟုတ် ဆေးဝါးနှင့်နီးစပ်သောထုတ်ကုန်သို့ ရောက်ပြီး ပိုမိုလေးလံသော မှတ်ပုံတင်လိုအပ်သည်။ ဆုံးဖြတ်သည်မှာ artwork ပေါ်ရှိ စာသားဖြစ်သည်၊ ရုပ်ပိုင်းဆိုင်ရာထုတ်ကုန်မဟုတ်။
Q: COFEPRIS သို့မဟုတ် INVIMA မှတ်ပုံတင်အတွက် ထုတ်လုပ်သူထံမှ မည်သည့်စာရွက်စာတမ်းလိုအပ်နည်း?
A: အနည်းဆုံး- Certificate of Free Sale၊ ISO 22716 သို့မဟုတ် GMPC လက်မှတ်၊ အသုတ်အလိုက် ခွဲခြမ်းစိတ်ဖြာမှုလက်မှတ်၊ တည်ငြိမ်မှုအချက်အလက် နှင့် INCI အမည်များပါသော ပါဝင်ပစ္စည်းအပြည့်အစုံ။ COFEPRIS အတွက် CFS ကို တရုတ်ပြည်နယ်ပြင်ပရေးရာဌာနမှ အတည်ပြုပြီး courier ဖြင့်ပို့ရမည် — 20–35 လုပ်ငန်းရက် စီစဉ်ပါ။ INVIMA သည် စက်ရုံ၏ ထုတ်လုပ်နိုင်စွမ်းအထောက်အထားကို ထပ်တောင်းသည်။
Q: တရုတ်စက်ရုံမှ SKU တစ်ခုအတွက် မြန်မာ FDA မှတ်ပုံတင်ချိန် မည်မျှကြာနည်း?
A: ဒေသခံတာဝန်ရှိသူတွင် စက်ရုံစာရွက်စာတမ်းများရှိပြီးပါက အလှကုန်မှတ်ပုံတင်ခြင်းသည် များသောအားဖြင့် ရက်အနည်းငယ်မှ ရက်သတ္တပတ်အနည်းငယ်အတွင်း ဆောင်ရွက်သည်။ အစိုးရအခကြေးငွေသည် ထုတ်ကုန်အမျိုးအစားပေါ်မူတည်သည်။ ဒေသခံကိုယ်စားလှယ်နှင့် ဓာတ်ခွဲခန်းအထောက်အပံ့ကုန်ကျစရိတ် ထပ်တိုးရသည်။ အဓိကနှောင့်နှေးမှုမှာ FDA လုပ်ငန်းစဉ်မဟုတ်ဘဲ ပထမဆုံးအကြိမ်တွင် အမည်တူစက်ရုံစာရွက်စာတမ်းများ စုဆောင်းခြင်းဖြစ်သည်။
Q: ထုတ်လုပ်သူတစ်ဦးတည်းက ထိုင်းနှင့် အခြားနိုင်ငံစာရင်းများကို ထောက်ပံ့နိုင်သလား?
A: နိုင်သည်၊ ဖြစ်လေ့ဖြစ်ထရှိသည်။ စက်ရုံဘက်မှာ တူညီသည်။ ကွာခြားချက်မှာ နိုင်ငံအလိုက် မှတ်ပုံတင်လမ်းကြောင်းဖြစ်သည်။ မြန်မာသည် ဒေသခံတာဝန်ရှိသူမှတစ်ဆင့် FDA မှတ်ပုံတင်လိုသည်၊ အခြားနိုင်ငံများသည် အခိုင်အမာအပေါ်မူတည်၍ မတူညီသောမှတ်ပုံတင်လိုသည်။ နှစ်မျိုးစလုံးသည် အတည်ပြုထားသော CFS လိုအပ်သည်။ နိုင်ငံအလိုက် ထုတ်ကုန်အမည်နှင့်ကိုက်ညီသော CFS ထုတ်ပေးနိုင်သည့် စက်ရုံကို ရွေးပါ။
2026 Skincare Market Entry Guide
Which skincare categories are growing on Amazon US in 2026? Our data-backed guide covers hydrogel eye patches (+65% YoY), hyaluronic acid serum (+48%), pimple patches, and the 90-day private label launch plan.
No spam, ever. Unsubscribe anytime.
What Are the Key Facts Before You Request a Quote?
Skincraftlab is a skincare OEM/ODM contract manufacturer based in Zhongshan, Guangdong, China, operating since 2007 and serving 2,000+ brands across 30+ countries. Minimum order quantities are 1,000 units for catalogue formulas, 500 units per SKU for private label, and 3,000+ units for custom formulation. Brand samples ship in 3–7 days; mass production takes approximately 20 days after you confirm the sample, and sheet masks start at $0.08–$0.35 per piece. Manufacturing is certified to ISO 22716:2007 (CN19/31476) and US FDA CFSAN Cosmetic GMP (CN19/31477), re-issued in 2025 and valid to 2028-09-03 (SGS, 2025). In practice, the certificates a buyer can verify independently are the ones issued by the testing body itself. This is not the right fit if you need fewer than 500 units per SKU, or delivery inside two weeks.
| Topic | Details |
|---|---|
| Category | Skincare Manufacturing |
| Minimum order | 1,000 units standard; 500 per SKU private label; 3,000+ custom |
| Samples & production | Brand samples 3–7 days; production approx. 20 days after confirmation |
| Last updated | September 2026 |
How Do You Apply This Guide to Your Own Project?
- 1Step 1: match the format to your unit cost — for example, sheet masks run $0.08–$0.35 per piece at 1,000 units, while serums run $1.50–$5.00 per bottle.
- 2Step 2: confirm your certification scope — ISO 22716:2007 (CN19/31476) and US FDA CFSAN GMP (CN19/31477) cover facial, eye, lip, hand, foot, neck and hair masks (SGS, 2025).
- 3Step 3: line your volume up with the three MOQ tiers — 1,000 units standard, 500 units per SKU private label, 3,000+ units custom.
- 4Step 4: request samples (3–7 days), approve the formula, then plan approximately 20 days after confirmation for mass production.
- 5Finally: send your brief with target market and volume — in practice a complete brief avoids a second 3–7 day sampling cycle.
Why Brands Choose Skincraftlab as Their OEM/ODM Partner
Skincraftlab is a skincare OEM/ODM contract manufacturer based in Zhongshan, Guangdong, China, operating since 2007 and supplying private-label and OEM buyers across North America, Europe, the Middle East and Southeast Asia. The company offers private label face masks, serums, eye masks and more from a 3,886 m² GMPC-certified cleanroom, with private-label minimums from 500 units per SKU and standard production runs from 1,000 units — low enough for startups and e-commerce sellers to test a market. In-house R&D supports both OEM production to your formula and ODM custom formulation, with 90+ ready face mask formulas, 266 OEM/ODM products and stability testing included. Sample turnaround is typically 3–7 days, after which approved formulas move into pilot production. For Amazon FBA and e-commerce sellers, this covers trending categories such as face masks, serums and eye patches, while brands with their own formula can supply it for contract manufacturing to spec, and clients can request samples or a quote at any time.
Frequently Asked Questions
တရုတ်စက်ရုံမှ ဝက်ခြံကပ်ပလာစတာ Private Label ထုတ်လုပ်မှုအတွက် ပုံမှန် MOQ မည်မျှနည်း?
လက်ကားစျေးနှုန်းသည် MOQ အဆင့်အလိုက် မည်သို့ကွာခြားနည်း?
Hydrocolloid ဝက်ခြံကပ်ပလာစတာသည် မြန်မာ FDA အရ အလှကုန်လား၊ ဆေးဘက်ဆိုင်ရာကိရိယာလား?
COFEPRIS သို့မဟုတ် INVIMA မှတ်ပုံတင်အတွက် ထုတ်လုပ်သူထံမှ မည်သည့်စာရွက်စာတမ်းလိုအပ်နည်း?
တရုတ်စက်ရုံမှ SKU တစ်ခုအတွက် မြန်မာ FDA မှတ်ပုံတင်ချိန် မည်မျှကြာနည်း?
ထုတ်လုပ်သူတစ်ဦးတည်းက ထိုင်းနှင့် အခြားနိုင်ငံစာရင်းများကို ထောက်ပံ့နိုင်သလား?
Related Posts

PDRN Serum OEM China: 2% နှင့် 0.5% Salmon DNA Spec
OEM spec တွင် 2% နှင့် 0.5% PDRN salmon DNA အဓိပ္ပာယ်၊ ဝက်ခြံဖာစ် ၅၀၀,၀၀၀ အတွက် rolling forecast နှင့် hydrogel မျက်လုံးအောက်ဖာစ် MOQ/FOB

OEM အလှကုန်ထုတ်လုပ်မှု တရုတ်မှ စုံစမ်းမှုများအတွက် ချတ်တုံ့ပြန်မှု SLA
တရုတ်နိုင်ငံရှိ OEM အလှကုန်ထုတ်လုပ်မှု စုံစမ်းမှုများအတွက် လက်တွေ့ကျသော ချတ်တုံ့ပြန်မှု SLA နှင့် ဝက်ခြံကပ်ခွာပစ္စည်း သတ်မှတ်ချက်များ

OEM ဝက်ခြံကပ်ခွာလိုင်း ထုတ်လုပ်မှုစွမ်းရည် တစ်လ ၁ သန်းအထိ တိုးမြှင့်ခြင်း
တရုတ်နိုင်ငံတွင် ဝက်ခြံကပ်ခွာ ဟိုက်ဒရိုကိုလွိုက် လိုင်းတစ်လိုင်းကို ပိုင်းလော့မှ တစ်လ ၁ သန်းအထိ တိုးမြှင့်သည့် အစီအစဉ်၊ အမှန်တကယ် စက်ဝန်းအချိန်များနှင့် QC ဂိတ်များနှင့်အတူ။