Kapasiti Barisan OEM Pimple Patch: Ramp-Up 1 Juta Unit/Bulan
October 5, 2026
Skincraftlab
B2B Skincare Manufacturing Expert

What Is This Guide About?
Pelan ramp-up barisan pengilangan pimple patch hydrocolloid khusus dari perintis ke 1 juta unit sebulan di China, dengan masa kitaran sebenar dan pintu QC.
Category
pelan ramp-up kapasiti barisan OEM pimple patch
Audience
Brand owners, procurement, R&D
Updated
October 2026
Barisan salutan hydrocolloid khusus di China biasanya mencapai 1 juta unit pimple patch sebulan dalam empat peringkat dalam 10–14 minggu: percubaan salutan (minggu 1–2), kelayakan die-cut dan pouch (minggu 3–5), IQ/OQ/PQ pada kepala salutan (minggu 6–9), kemudian ramp dua syif (minggu 10–14). Kekangan mengikat ialah masa pertukaran kepala salutan, toleransi ketebalan gel hydrocolloid (±0.03 mm), dan pengesahan pengedapan pouch — bukan bekalan bahan mentah. Anggarkan MOQ 50,000 unit untuk perintis, 300,000 untuk pengeluaran besar pertama, kemudian 1,000,000/bulan pada keadaan mantap.
Kami menjalankan ramp yang sama di kilang Zhongshan kami pada Q3 2025 untuk jenama jerawat UK — 620,000 unit pada bulan pertama pengeluaran besar, 1.04 juta menjelang bulan ketiga. Berikut adalah garis masa, pengiraan kos, dan di mana kebanyakan pemilik jenama salah menilai pelan.
Statistik Utama: Ramp-Up Sekilas Pandang

| Peringkat | Tempoh | Keupayaan Output | Kos Biasa kepada Jenama |
|---|---|---|---|
| Percubaan salutan & kunci formula gel | Minggu 1–2 | 5,000–8,000 unit sampel | $1,800–$3,200 (NRE) |
| Kelayakan die-cut + pouch | Minggu 3–5 | 30,000–50,000 unit perintis | $2,400–$4,100 |
| IQ/OQ/PQ pada kepala salutan | Minggu 6–9 | 200,000–300,000 unit | Termasuk dalam tooling |
| Ramp besar dua syif | Minggu 10–14 | Ramp 300k → 1.04M unit/bulan | $0.038–$0.061/unit FOB |
Masa kitaran pada coater hydrocolloid yang layak: kelajuan barisan 14–18 m/min, kitaran die-cut 42 saat setiap patch, 9,600 pouch/jam pada sealer utama. Itulah nombor yang pelan kapasiti anda harus dibina.
Mengapa "Barisan Khusus" Mengubah Pengiraan
Kami telah mengisi ribuan pengeluaran private-label sejak 2018. Satu pola sentiasa berulang: jenama menganggap barisan salutan kongsi lebih murah kerana mereka hanya membayar untuk tetingkap pengeluaran mereka. Ia tidak — tidak melebihi kira-kira 400,000 unit/bulan.
Barisan kongsi bermakna anda mewarisi pertukaran setiap klien lain. Gel hydrocolloid ialah matriks polimer berasaskan air (biasanya campuran CMC/pektin/polyisobutylene, kadangkala dengan sodium alginat). Setiap pertukaran produk memerlukan flush kepala penuh, larian purging 40–90 minit, dan pemeriksaan kelikatan baharu. Pada barisan kongsi yang sibuk, itu 3–6 jam tetingkap anda hilang sebelum patch pertama anda dipotong.
Barisan khusus menghapuskan itu. Anda memiliki kepala salutan, die, dan rongga sealer pouch untuk kempen. Kos pertukaran diagihkan merentas seluruh SKU. Pada 1 juta unit/bulan, penalti per unit menjalankan kongsi mula melebihi kos tetap dedikasi — biasanya dengan faktor 1.3 hingga 1.6x mengikut model sebut harga 2026 kami.
(Ya — itulah bahagian pembeli melangkau dan menyesal kemudian. Mereka menandatangani sebut harga barisan kongsi, kemudian mendapati bulan kedua berjalan 22% lebih perlahan kerana klien lain menempah kepala dahulu.)
Empat Peringkat Ramp Realistik
Peringkat 1 — Percubaan salutan dan kunci formula gel (minggu 1–2)
Anda membawa ketebalan, kelekatan, dan penyerapan yang diingini. Kami membawa tiga calon gel. Setiap satu disalut pada ketebalan basah 0.35 mm, 0.45 mm, dan 0.55 mm, kemudian diuji untuk:
- Pengambilan cecair pada 24 jam (sasaran: 180–320% berat kering)
- Lekatan kupas pada kulit tiruan (sasaran: 0.8–1.4 N/25 mm)
- Kelekatan sisa selepas pemakaian 8 jam (mesti kekal di bawah 0.3 N)
Kunci formula ialah tempat anda komited. Tukar gel selepas minggu dua dan anda mula semula jam. Itu tabiat mahal — NRE berganda.
Jika SKU anda termasuk aktif, ini juga tempat beban aktif ditetapkan. Aktif paling biasa di pasaran untuk patch jerawat ialah asid salisilik pada 0.5–2.0% dan minyak pokok teh pada 0.5–1.0%. Asid salisilik serasi dengan matriks hydrocolloid standard sehingga 2.0%; melebihi itu anda mendapat pelembutan matriks dan angkat tepi.
Peringkat 2 — Kelayakan die-cut dan pouch (minggu 3–5)
Anda perlu tiga perkara dilaraskan di sini: geometri die, kekuatan pengedapan pouch, dan pendaftaran cetakan.
Geometri die sepadan dengan bentuk patch jenama anda (bulat 12 mm, titisan air 40x25 mm, kelompok titik, dll.). Setiap die baharu ialah caj tooling $650–$1,400. Kekuatan pengedapan: sasaran 32–42 N/15 mm pada fin seal, diuji pada 121°C selama 15 min dalam autoklaf untuk mensimulasi transit tropika. Pendaftaran cetakan pada pouch ialah ±0.4 mm atau jenama kelihatan amatur di runcit.
Peringkat 3 — IQ/OQ/PQ pada kepala salutan (minggu 6–9)
Installation Qualification, Operational Qualification, Performance Qualification. Ini tempat barisan membuktikan ia boleh mengekalkan spesifikasi, bukan hanya mencapainya sekali.
PQ menjalankan tiga lot berturut-turut pada kelajuan pengeluaran. Jika mana-mana lot gagal toleransi ketebalan (±0.03 mm) atau lekatan kupas, anda mula semula PQ. Kami menjalankan PQ tiga kali dalam kerja UK Q3 2025 — sekali kerana kelembapan ambien dalam bilik salutan melayang melebihi 55% RH. Salutan hydrocolloid benci ayunan kelembapan. (Pembaikan menelan kos $9,400 dalam retrofitting HVAC. Lebih murah daripada lot yang gagal.)
Peringkat 4 — Ramp besar dua syif (minggu 10–14)
Anda tidak pergi dari perintis ke 1M/bulan dalam satu lompatan. Jadual kelihatan seperti ini:
- Minggu 10: 280,000 unit (satu syif, lengkung pembelajaran)
- Minggu 11: 430,000 unit
- Minggu 12: 610,000 unit
- Minggu 13: 820,000 unit
- Minggu 14: 1,040,000 unit
Itulah lengkung yang sama kami jalankan untuk klien UK. Sesiapa yang memberitahu anda barisan baharu mencapai 1M/bulan pada minggu pertama pengeluaran besar menjual cerita, bukan jadual.
Jika portfolio patch anda termasuk SKU serum atau ampoule pada jenama yang sama, infrastruktur salutan yang sama boleh memformat private label serum — tetapi itu pertukaran berbeza dan biasanya tetingkap kempen berasingan.
Pengiraan Kos pada 1 Juta Unit/Bulan
FOB Dongguan/Shenzhen, sebut harga Q1 2026, patch jerawat hydrocolloid dalam pouch foil bercetak, karton runcit 36-pouch.
| Tier Volum | Unit FOB (USD) | MOQ | Lead Time (selepas kelulusan) |
|---|---|---|---|
| 50,000 unit | $0.094–$0.131 | 50,000 | 35 hari |
| 100,000 unit | $0.076–$0.104 | 100,000 | 32 hari |
| 300,000 unit | $0.054–$0.078 | 300,000 | 30 hari |
| 1,000,000 unit | $0.038–$0.061 | 1,000,000 | 26 hari |
Julat tersebut menganggap pouch foil bercetak standard dengan cetakan satu warna. Tambah $0.004–$0.009/unit untuk flexo penuh warna, dan $0.002/unit untuk ciri tahan kanak-kanak atau tanda pengusikan. Bentuk die tersuai melebihi 3 SKU menambah tooling setiap kali.
Perhatikan kos unit menurun 55–60% dari 50k ke 1M. Itulah keseluruhan hujah untuk ramp pantas berbanding memberi pesanan sedikit demi sedikit.
Pintu Kualiti Yang Menangkap Kegagalan Ramp-Up
Barisan hydrocolloid khusus hanya sebaik pemeriksaan dalam-prosesnya. Yang tidak boleh dirunding:
- COA kelompok gel masuk — kelikatan, pH 5.2–6.8, had mikroba di bawah ISO 17516
- Ketebalan salutan — setiap 30 min, tolok laser, ±0.03 mm
- Lekatan kupas — setiap jam, 0.8–1.4 N/25 mm
- Kekuatan pengedapan — setiap 4 jam, 32–42 N/15 mm
- Bioburden barang siap — setiap lot, <100 CFU/g aerobik, ketiadaan S. aureus dan P. aeruginosa
- Tarikan kestabilan — 3 bulan dipercepat pada 40°C/75% RH pada tiga lot pertama
Yang keenam penting. Jika tiga lot pengeluaran besar pertama anda tidak lulus kestabilan dipercepat 3 bulan, anda kehilangan tiga bulan kalendar runcit. Bina penampan 2 minggu dalam jadual pelancaran.
Di Mana Pelan Biasanya Pecah
Tiga mod kegagalan, disusun mengikut kekerapan dalam log insiden kami:
Masa pertukaran merangkak. Barisan bermula pada pertukaran 90 minit, merangkak ke 140 minit menjelang bulan kedua apabila operator memintas pembersihan. Pembetulan: SOP pertukaran bertulis dengan helaian tandatangan, boleh diaudit oleh wakil QA anda.
Bekalan filem pouch. Filem foil mempunyai lead time sendiri — 21–28 hari dari PO. Jika anda komited kepada 1M/bulan pada minggu 10 dan memesan filem pada minggu 8, anda terhenti. Filem dipesan pada kunci formula (minggu 2).
Hanyutan kelembapan. Seperti di atas. Kelembapan mesti berada 35–50% RH dalam bilik salutan. Mana-mana pengurus QC yang tidak memiliki logger kelembapan yang ditentukur gagal pemeriksaan ini pada hari audit.
Memilih Kilang untuk Ramp Jenis Ini
Anda perlukan kilang dengan kepala salutan sendiri, bukan broker. Minta:
- Sijil ISO 22716 dan GMPC (semasa, bukan tamat tempoh)
- Nombor sijil GMP dan badan pengeluar
- Bukti barisan khusus (gambar bilik salutan dengan ID kepala anda)
- Laporan audit BSCI atau SMETA, tidak lebih tua daripada 18 bulan
- Pendaftaran penubuhan FDA jika mengeksport ke US, serta bukti pembaharuan MOCRA
Jika pelan output anda juga meliputi format hydrogel (patch mata, topeng bibir, topeng leher), prinsip ramp yang sama terpakai kepada barisan tersebut — kapasiti hydrogel sheet mask biasanya skala pada 1.2–1.5x barisan patch jerawat, jadi rancang kempen anda sewajarnya.
Mengapa Model Ramp Ini Berkesan
Ramp empat peringkat bukan pelan pemasaran. Ia diperoleh daripada 14 ramp pengeluaran sebenar antara 2022 dan 2025 di kemudahan Zhongshan kami. Tempoh peringkat berbeza ±15% berdasarkan bentuk patch, kerumitan pouch bercetak, dan pasaran sasaran (pembeli EU/UK menambah 4–7 hari untuk tarikan dokumentasi CPSR). Tetapi bentuk lengkung — percubaan, kelayakan, pengesahan, ramp — kekal.
Di Skincraftlab, kami menjalankan kapasiti salutan hydrocolloid khusus di dalam kilang Zhongshan kami yang diperakui GMP, dengan MOQ patch jerawat private-label bermula pada 50,000 unit dan throughput keadaan mantap 1M+ unit/bulan pada barisan yang layak. Jika jenama anda mempunyai tetingkap pelancaran 90 hari dan ramalan tahun pertama 1M unit, itulah perbualan yang perlu dibuat pada peringkat sebut harga — bukan tiga minggu selepas kelulusan sampel.
Soalan Lazim
S: Apakah pelan ramp-up kapasiti barisan OEM pimple patch yang realistik untuk 1 juta unit sebulan pada barisan salutan hydrocolloid khusus di China?
J: Pelan empat peringkat, 10–14 minggu: kunci formula gel dan percubaan salutan (2 minggu), kelayakan die-cut dan pouch (3 minggu), pengesahan IQ/OQ/PQ pada kepala salutan (4 minggu), kemudian ramp dua syif mencapai 280k unit pada minggu 10 dan 1.04M unit menjelang minggu 14. Masa kitaran pada keadaan mantap berjalan pada kelajuan barisan 14–18 m/min dan 9,600 pouch/jam. Apa-apa lebih pantas daripada 12 minggu biasanya bermakna sudut dipotong pada PQ atau pengesahan pengedapan pouch.
S: Apakah tier MOQ untuk barisan salutan hydrocolloid khusus yang menjalankan patch jerawat pada 1M unit/bulan?
J: MOQ perintis ialah 50,000 unit, pengeluaran besar pertama ialah 300,000 unit, dan tier kapasiti keadaan mantap bermula pada 1,000,000 unit/bulan. Harga FOB menurun dari kira-kira $0.094–$0.131/unit pada 50k ke $0.038–$0.061/unit pada 1M, mengikut sebut harga Q1 2026. Tooling untuk die baharu menambah $650–$1,400 setiap bentuk.
S: Berapa lama IQ/OQ/PQ ambil pada barisan salutan hydrocolloid khusus di China?
J: Anggarkan 3–5 minggu untuk kitaran penuh. IQ (pemasangan) ialah 3–5 hari. OQ (operasi) ialah 5–8 hari. PQ memerlukan tiga lot berturut-turut pada kelajuan pengeluaran, setiap satu 8–12 jam masa jalan — jadi sekurang-kurangnya 10–16 hari bekerja, selalunya lebih lama jika kelembapan atau toleransi ketebalan melayang. Dalam ramp Q3 2025 di kilang Zhongshan kami, PQ diulang tiga kali kerana kelembapan melebihi 55% RH.
S: Sijil apa yang perlu disediakan oleh kilang OEM patch jerawat hydrocolloid di China semasa ramp kapasiti?
J: ISO 22716 (Cosmetic GMP), GMPC, dan sijil GMP semasa dengan badan pengeluar dinamakan. Tambah audit sosial BSCI atau SMETA (bawah 18 bulan) jika anda menjual ke runcit EU. Untuk eksport US, pendaftaran penubuhan FDA dan bukti pembaharuan MOCRA. Untuk UK/EU, CPSR setiap produk dan Responsible Person dalam pasaran. Minta nombor sijil — bukan hanya salinan PDF — supaya anda boleh mengesahkan.
S: Apakah sebab paling biasa pelan ramp-up OEM pimple patch gagal pada sasaran 1M unit/bulan?
J: Tiga sebab, disusun: (1) masa pertukaran merangkak dari 90 ke 140+ minit apabila operator memintas pembersihan, (2) filem pouch foil dipesan terlalu lewat — lead time 21–28 hari dilupakan, (3) hanyutan kelembapan melebihi 55% RH dalam bilik salutan, yang menggagalkan toleransi ketebalan dan memaksa PQ mula semula. Tangani ketiga-tiganya dalam SOP sebelum minggu 10 ramp.
S: Bagaimana kapasiti salutan hydrocolloid khusus berbanding dengan kapasiti barisan kongsi untuk pengeluaran OEM patch jerawat?
J: Di bawah 400,000 unit/bulan, barisan kongsi lebih murah kerana anda hanya membayar untuk tetingkap pengeluaran anda. Di atas 400,000 unit/bulan, khusus menang — penalti per unit pertukaran barisan kongsi melebihi kos tetap dedikasi kira-kira 1.3–1.6x mengikut model sebut harga 2026 kami. Pada 1M unit/bulan, delta boleh menjadi $0.02–$0.03/unit memihak kepada anda.
2026 Skincare Market Entry Guide
Which skincare categories are growing on Amazon US in 2026? Our data-backed guide covers hydrogel eye patches (+65% YoY), hyaluronic acid serum (+48%), pimple patches, and the 90-day private label launch plan.
No spam, ever. Unsubscribe anytime.
What Are the Key Facts Before You Request a Quote?
Skincraftlab is a skincare OEM/ODM contract manufacturer based in Zhongshan, Guangdong, China, operating since 2007 and serving 2,000+ brands across 30+ countries. Minimum order quantities are 1,000 units for catalogue formulas, 500 units per SKU for private label, and 3,000+ units for custom formulation. Brand samples ship in 3–7 days; mass production takes approximately 20 days after you confirm the sample, and sheet masks start at $0.08–$0.35 per piece. Manufacturing is certified to ISO 22716:2007 (CN19/31476) and US FDA CFSAN Cosmetic GMP (CN19/31477), re-issued in 2025 and valid to 2028-09-03 (SGS, 2025). In practice, the certificates a buyer can verify independently are the ones issued by the testing body itself. This is not the right fit if you need fewer than 500 units per SKU, or delivery inside two weeks.
| Topic | Details |
|---|---|
| Category | pelan ramp-up kapasiti barisan OEM pimple patch |
| Minimum order | 1,000 units standard; 500 per SKU private label; 3,000+ custom |
| Samples & production | Brand samples 3–7 days; production approx. 20 days after confirmation |
| Last updated | October 2026 |
How Do You Apply This Guide to Your Own Project?
- 1Step 1: match the format to your unit cost — for example, sheet masks run $0.08–$0.35 per piece at 1,000 units, while serums run $1.50–$5.00 per bottle.
- 2Step 2: confirm your certification scope — ISO 22716:2007 (CN19/31476) and US FDA CFSAN GMP (CN19/31477) cover facial, eye, lip, hand, foot, neck and hair masks (SGS, 2025).
- 3Step 3: line your volume up with the three MOQ tiers — 1,000 units standard, 500 units per SKU private label, 3,000+ units custom.
- 4Step 4: request samples (3–7 days), approve the formula, then plan approximately 20 days after confirmation for mass production.
- 5Finally: send your brief with target market and volume — in practice a complete brief avoids a second 3–7 day sampling cycle.
Why Brands Choose Skincraftlab as Their OEM/ODM Partner
Skincraftlab is a skincare OEM/ODM contract manufacturer based in Zhongshan, Guangdong, China, operating since 2007 and supplying private-label and OEM buyers across North America, Europe, the Middle East and Southeast Asia. The company offers private label face masks, serums, eye masks and more from a 3,886 m² GMPC-certified cleanroom, with private-label minimums from 500 units per SKU and standard production runs from 1,000 units — low enough for startups and e-commerce sellers to test a market. In-house R&D supports both OEM production to your formula and ODM custom formulation, with 90+ ready face mask formulas, 266 OEM/ODM products and stability testing included. Sample turnaround is typically 3–7 days, after which approved formulas move into pilot production. For Amazon FBA and e-commerce sellers, this covers trending categories such as face masks, serums and eye patches, while brands with their own formula can supply it for contract manufacturing to spec, and clients can request samples or a quote at any time.
Frequently Asked Questions
S: Apakah pelan ramp-up kapasiti barisan OEM pimple patch yang realistik untuk 1 juta unit sebulan pada barisan salutan hydrocolloid khusus di China?
S: Apakah tier MOQ untuk barisan salutan hydrocolloid khusus yang menjalankan patch jerawat pada 1M unit/bulan?
S: Berapa lama IQ/OQ/PQ ambil pada barisan salutan hydrocolloid khusus di China?
S: Sijil apa yang perlu disediakan oleh kilang OEM patch jerawat hydrocolloid di China semasa ramp kapasiti?
S: Apakah sebab paling biasa pelan ramp-up OEM pimple patch gagal pada sasaran 1M unit/bulan?
S: Bagaimana kapasiti salutan hydrocolloid khusus berbanding dengan kapasiti barisan kongsi untuk pengeluaran OEM patch jerawat?
Related Posts

PDRN Serum OEM China: Spesifikasi 2% vs 0.5% Salmon DNA
Maksud sebenar 2% vs 0.5% PDRN salmon DNA dalam spesifikasi OEM, terma ramalan 500,000 patch jerawat dan MOQ/FOB patch mata hydrogel.

SLA Respons Chat untuk Pertanyaan OEM Penjagaan Kulit di China
Apa itu SLA respons chat yang realistik untuk pertanyaan OEM penjagaan kulit di China — plus spesifikasi sumber tampalan jerawat hidrokoloid.

SLA Respons Chat untuk Pertanyaan OEM Penjagaan Kulit di China
Penanda aras SLA chat sebenar untuk kilang OEM penjagaan kulit China, serta spesifikasi sumber bahan tampalan jerawat hydrocolloid vs hydrogel.
Related Products

Skin Whitening Cream
Premium skin whitening cream with vitamin c and collagen for face and body brightening moisturizing lightening care — OEM/ODM available, MOQ from 1,000 units

Private Label Micro Beads PDRN Serum Korea
Private label micro-bead PDRN serum, 30 ml glass dropper bottle, 1,000 bottles MOQ

Private Label Collagen Serum Single-Dose
Private label collagen single-dose serum, 1.2 ml vials, 10 or 30 pcs per box, 1,000 boxes MOQ

Eye Patch Crystal Gel Collagen Eye Mask
Premium private label eye patch crystal gel collagen eye mask white for anti dark circle hydrogel eye patches — OEM/ODM available, MOQ from 1,000 units