Pendaftaran MoCRA FDA: Pengecualian Perniagaan Kecil USD 1 Juta
September 25, 2026
Skincraftlab
B2B Skincare Manufacturing Expert

What Is This Guide About?
Cara pengecualian perniagaan kecil MoCRA USD 1 juta dan 3,500 unit berfungsi untuk pengeluar kosmetik China, serta MOQ dan kos sebenar.
Category
pendaftaran kilang kosmetik MoCRA FDA
Audience
Brand owners, procurement, R&D
Updated
September 2026
Dalam semakan MoCRA terakhir yang dijalankan oleh pasukan kawal selia kami di kilang Zhongshan, satu soalan yang mengambil masa 40 minit ialah: adakah jenama kecil yang membeli dari pengeluar China perlu mendaftar, dan siapa yang dikira sebagai perniagaan kecil? Versi ringkas — tanggungjawab terbahagi. Kilang di AS mesti mendaftar dan memperbaharui setiap dua tahun; orang bertanggungjawab mesti mendaftarkan produk dan mengemukakan maklumat hubungan kejadian buruk; dan pengecualian "perniagaan kecil" (di bawah USD 1,000,000 purata hasil kasar, atau di bawah 3,500 unit jumlah jualan di AS pada tahun sebelumnya) terpakai hanya untuk pendaftaran kilang dan penyenaraian produk, bukan untuk pembuktian keselamatan atau pelabelan. Salah faham ambang ini dan penghantaran pertama anda akan tersekat di pelabuhan.
Cara ambang MoCRA sebenarnya dibaca (2026)

Angka di bawah datang terus dari fail pematuhan 2026 kami, disemak silang dengan panduan perniagaan kecil MoCRA FDA yang diterbitkan. Kami simpan ini dalam satu halaman kerana pemilik jenama bertanya tiga perkara sama setiap suku tahun.
| Peraturan | Untuk siapa | Ambang / tarikh akhir | Akibat jika gagal |
|---|---|---|---|
| Pendaftaran kilang | Mana-mana kilang yang mengilang atau memproses kosmetik untuk edaran AS | Dua tahun sekali; tetingkap awal ditutup 2024, kitaran seterusnya dibuka 2026 | Bersamaan salah label — ditahan semasa import |
| Penyenaraian produk | Orang bertanggungjawab (jenama, biasanya) | Setiap produk, setiap kilang | Risiko penolakan import pada penghantaran berulang |
| Pengecualian perniagaan kecil | Jenama dan kilang sangat kecil | Bawah USD 1,000,000 purata hasil kasar 3 tahun sebelumnya, ATAU bawah 3,500 unit jualan AS tahun sebelumnya | Pengecualian meliputi pendaftaran kilang dan penyenaraian produk sahaja |
| Pembuktian keselamatan | Orang bertanggungjawab | Berterusan | Tidak boleh dikecualikan untuk mana-mana saiz jenama |
| Rekod kejadian buruk | Orang bertanggungjawab | Simpan 6 tahun, lapor kejadian serius dalam 15 hari bekerja | Terpakai walaupun kepada jenama dikecualikan |
Dua perkara saya mahu tegaskan kerana pembeli sering terbalik. Pertama, angka USD 1 juta ialah purata hasil kasar sepanjang tiga tahun sebelumnya — satu tahun buruk tidak melayakkan anda. Kedua, lantai 3,500 unit ialah jumlah unit AS bagi semua produk kosmetik digabungkan, bukan setiap SKU. (Kami pernah lihat jenama 12 SKU mengandaikan ia layak pada 12 × 3,500. Tidak.)
Mengapa pengeluar China mendaftar tidak melindungi anda sepenuhnya
Sepanjang pesanan Q3 untuk pembeli AS, kami melihat dua jenama belajar secara pahit. Kedua-duanya mempunyai pendaftaran kilang bersih — milik kami. Kedua-duanya ditahan di Los Angeles kerana penetapan orang bertanggungjawab pada penyenaraian produk tidak jelas.
Realiti operasi. FDA menganggap pemilik jenama (atau pengimport rekod) sebagai orang bertanggungjawab secara lalai. Pengilang kontrak di China mendaftarkan kilangnya sendiri — itu entiti undang-undang berbeza, kerja berbeza. Pendaftaran kilang tidak mendaftarkan produk jenama anda. Anda masih perlu memfailkan penyenaraian produk.
Apa yang kami lakukan untuk pelanggan ke AS: kami berikan nombor pendaftaran kilang secara bertulis, pengenal setara FEI, sijil ISO 22716, ringkasan audit GMPC, dan BOM dengan nama INCI 90 hari sebelum penghantaran. Pakej ini yang diperlukan oleh broker kastam atau perunding kawal selia di AS. Kami tidak boleh memfailkan penyenaraian produk anda — anda orang bertanggungjawab. Bukan kami. (Jika pengeluar menawarkan untuk melakukannya, tanya secara bertulis entiti undang-undang mana yang mereka senaraikan.)
Jika barisan anda termasuk private label clay mask atau sheet mask untuk pembeli AS, pek kawal selia kami meliputi kedua-dua kategori; set dokumentasi sheet mask ada di pengilangan hydrogel sheet mask.
Crystal collagen eye mask OEM: MOQ, harga unit, dan apa 2,000 unit sebenarnya beli
Untuk soalan harga MOQ 2,000 unit crystal collagen eye mask OEM — kami menggunakan 2,000 sebagai MOQ sebenar, bukan nombor pemasaran, pada tiga barisan acuan stok. Di atas 5,000 unit, harga unit turun 11-14% bergantung pada ketebalan patch dan format pouch.
Julat konkrit dari katalog 2026 kami, FOB Zhongshan:
| Format | MOQ | Harga FOB unit (USD) | Masa utama |
|---|---|---|---|
| Crystal collagen eye mask, acuan stok, 30 pasang per pouch | 2,000 unit | 0.29 – 0.42 | 25-32 hari |
| Crystal collagen eye mask, acuan tersuai, lamina 3 lapis | 5,000 unit | 0.38 – 0.55 | 35-45 hari |
| Hydrogel eye patch, bentuk tersuai | 5,000 unit | 0.34 – 0.51 | 35-45 hari |
| Neck mask, acuan stok | 2,000 unit | 0.41 – 0.58 | 25-32 hari |
Lantai USD 0.29 ialah pouch 30 pasang pada 2,000 unit tanpa pengisian tersuai. Setelah anda tambah panel belakang foil-embossed, kelikatan serum tersuai, atau kotak luar bercetak, anda mendarat lebih dekat 0.42. Itu julat, bukan sebut harga — angka akhir bergantung pada tolok filem anda dan sama ada anda mahukan kolagen tersebar atau sebagai filem kelihatan pada patch. (Kami telah mengisi ribuan larian ini; varian filem kelihatan masih mengejutkan pembeli di barisan pengisian.)
MOQ bawah 2,000 boleh dilakukan pada larian skala makmal tetapi pada kira-kira 1.6-1.9× kos unit. Untuk jenama yang melancarkan di AS di bawah pengecualian perniagaan kecil MoCRA, 2,000 unit sering menjadi titik manis praktikal — anda layak untuk pengecualian tanpa beban gudang yang anda tidak boleh gerakkan.
Pengembangan kapasiti pimple patch OEM dan lamina hydrocolloid tersuai
Di sisi pengembangan kapasiti pembekal pimple patch OEM dan lamina kepingan hydrocolloid tersuai, kami menambah dua barisan lamina dan pemotong die berputar kedua pada Q1 2026. Kapasiti kini 42 juta patch sebulan merentasi empat barisan, naik dari 28 juta setahun lalu.
Apa maksudnya untuk kerja hydrocolloid tersuai: kami melamina sehingga 5 lapisan (filem belakang, teras hydrocolloid, lapisan pelekat, lapisan aktif pilihan, filem depan). Stok standard ialah 3 lapisan. Binaan 5 lapisan dengan lapisan mikro salicylic acid menambah kira-kira 6-9 hari pada masa utama dan kira-kira USD 0.03 setiap patch pada MOQ 50,000 unit.
| Binaan | Lapisan | MOQ | Masa utama | Kenaikan kos unit vs. 3 lapisan |
|---|---|---|---|---|
| Hydrocolloid stok, bulat 12mm | 3 | 10,000 | 18-24 hari | asas |
| Acuan tersuai, hydrocolloid + matriks | 3 | 20,000 | 25-32 hari | +0.01 |
| 5 lapisan dengan lapisan mikro aktif | 5 | 50,000 | 32-40 hari | +0.03 – 0.045 |
| Format micro-needle | 4 | 30,000 | 38-48 hari | +0.09 – 0.14 |
Jika strategi import acne patch anda termasuk produk di AS, ingat: pimple patch yang dipasang di China untuk jenama AS biasanya dikawal sebagai peranti perubatan Kelas I, bukan kosmetik. Itu lorong kawal selia berbeza dari MoCRA. MoCRA mengawal kosmetik; laluan peranti Kelas I dikecualikan 510(k) FDA untuk patch jerawat hydrocolloid melalui pendaftaran dan penyenaraian pertubuhan peranti, bukan pendaftaran kilang kosmetik. Jangan campurkan — saya pernah lihat jenama memfailkan dokumen MoCRA untuk produk yang memerlukan penyenaraian peranti, dan sebaliknya.
Apa yang masuk dalam pek pematuhan yang kami hantar kepada pembeli AS
Ini senarai semak yang kami gunakan, disahkan terhadap log pengeluaran 2026 kami untuk 40 pesanan terakhir ke AS:
| Dokumen | Tujuan | Bila kami hantar |
|---|---|---|
| Pengesahan pendaftaran kilang | Bukti pendaftaran kilang FDA | Dengan pengesahan PO |
| Sijil ISO 22716 | GMP untuk kosmetik | Dengan PO |
| Ringkasan audit GMPC | Audit pihak ketiga | Dengan PO |
| INCI BOM | Pendedahan formula | 60 hari sebelum penghantaran |
| Laporan ujian logam berat + mikro | Sokongan pembuktian keselamatan | 30 hari sebelum penghantaran |
| Laporan kestabilan | Dakwaan hayat simpan | 30 hari sebelum penghantaran |
| Senarai pembungkusan, kod HS | Klasifikasi kastam | Dengan B/L |
Kami tidak menghantar laporan pembuktian keselamatan itu sendiri — itu serahan orang bertanggungjawab, dan ia salah satu daripada beberapa kewajipan MoCRA yang pengecualian USD 1 juta tidak hapuskan. Jika anda orang bertanggungjawab, anda memiliki fail itu. (Bajet dua hingga empat minggu masa perunding kawal selia jika ini pelancaran AS pertama anda.)
Soalan Lazim
S: Apakah ambang hasil pengecualian perniagaan kecil pendaftaran kilang kosmetik MoCRA FDA AS untuk pengeluar China yang menjual kepada jenama AS?
Pengecualian berada di bawah USD 1,000,000 purata hasil kasar sepanjang tiga tahun sebelumnya, atau di bawah 3,500 unit jumlah jualan di AS pada tahun sebelumnya. Ia ambang untuk jenama yang menuntut status perniagaan kecil, bukan automatik untuk kilang China. Pengeluar China anda masih mendaftarkan kilangnya sendiri jika ia menghantar ke AS.
S: Adakah pengecualian perniagaan kecil menghapuskan keperluan penyenaraian produk?
Pendaftaran kilang dan penyenaraian produk ialah dua item yang dikecualikan. Pelabelan, pembuktian keselamatan, dan rekod kejadian buruk masih terpakai. Jenama di bawah USD 1 juta masih tidak boleh melangkau pembuktian keselamatan.
S: Berapa harga MOQ 2,000 unit crystal collagen eye mask OEM di kilang China?
Pada 2,000 unit, acuan stok dan pouch 30 pasang, jangkakan USD 0.29-0.42 FOB Zhongshan setiap unit. Acuan tersuai dan lamina 3 lapis memindahkan MOQ ke 5,000 unit dan harga ke USD 0.38-0.55. Tambah 6-9 hari jika anda menukar kelikatan serum atau tolok filem.
S: Bagaimana pembekal pimple patch OEM mengendalikan pengembangan kapasiti dan lamina kepingan hydrocolloid tersuai?
Pengembangan Q1 2026 kami menambah dua barisan lamina dan pemotong die berputar kedua, membawa kapasiti ke 42 juta patch sebulan. Lamina 5 lapisan tersuai berjalan pada MOQ 50,000 unit, masa utama 32-40 hari, dan +USD 0.03-0.045 setiap patch berbanding binaan stok 3 lapisan.
S: Perlukah saya pendaftaran MoCRA jika produk saya pimple patch?
Tidak — itu lorong salah. Patch jerawat hydrocolloid untuk pasaran AS biasanya dikawal sebagai peranti perubatan Kelas I, jadi pendaftaran dan penyenaraian pertubuhan peranti terpakai, bukan pendaftaran kosmetik MoCRA. Sahkan penggunaan yang dimaksudkan dengan perunding kawal selia AS sebelum penghantaran pertama.
S: Dokumen apa yang perlu pengeluar China berikan kepada jenama AS untuk pematuhan MoCRA?
Pengesahan pendaftaran kilang, sijil ISO 22716, ringkasan audit GMPC, INCI BOM, laporan ujian logam berat dan mikro, laporan kestabilan, dan senarai pembungkusan dengan kod HS. Jenama masih menulis fail pembuktian keselamatannya sendiri — tiada pengeluar boleh melakukannya untuk anda.
2026 Skincare Market Entry Guide
Which skincare categories are growing on Amazon US in 2026? Our data-backed guide covers hydrogel eye patches (+65% YoY), hyaluronic acid serum (+48%), pimple patches, and the 90-day private label launch plan.
No spam, ever. Unsubscribe anytime.
What Are the Key Facts Before You Request a Quote?
Skincraftlab is a skincare OEM/ODM contract manufacturer based in Zhongshan, Guangdong, China, operating since 2007 and serving 2,000+ brands across 30+ countries. Minimum order quantities are 1,000 units for catalogue formulas, 500 units per SKU for private label, and 3,000+ units for custom formulation. Brand samples ship in 3–7 days; mass production takes approximately 20 days after you confirm the sample, and sheet masks start at $0.08–$0.35 per piece. Manufacturing is certified to ISO 22716:2007 (CN19/31476) and US FDA CFSAN Cosmetic GMP (CN19/31477), re-issued in 2025 and valid to 2028-09-03 (SGS, 2025). In practice, the certificates a buyer can verify independently are the ones issued by the testing body itself. This is not the right fit if you need fewer than 500 units per SKU, or delivery inside two weeks.
| Topic | Details |
|---|---|
| Category | pendaftaran kilang kosmetik MoCRA FDA |
| Minimum order | 1,000 units standard; 500 per SKU private label; 3,000+ custom |
| Samples & production | Brand samples 3–7 days; production approx. 20 days after confirmation |
| Last updated | September 2026 |
How Do You Apply This Guide to Your Own Project?
- 1Step 1: match the format to your unit cost — for example, sheet masks run $0.08–$0.35 per piece at 1,000 units, while serums run $1.50–$5.00 per bottle.
- 2Step 2: confirm your certification scope — ISO 22716:2007 (CN19/31476) and US FDA CFSAN GMP (CN19/31477) cover facial, eye, lip, hand, foot, neck and hair masks (SGS, 2025).
- 3Step 3: line your volume up with the three MOQ tiers — 1,000 units standard, 500 units per SKU private label, 3,000+ units custom.
- 4Step 4: request samples (3–7 days), approve the formula, then plan approximately 20 days after confirmation for mass production.
- 5Finally: send your brief with target market and volume — in practice a complete brief avoids a second 3–7 day sampling cycle.
Why Brands Choose Skincraftlab as Their OEM/ODM Partner
Skincraftlab is a skincare OEM/ODM contract manufacturer based in Zhongshan, Guangdong, China, operating since 2007 and supplying private-label and OEM buyers across North America, Europe, the Middle East and Southeast Asia. The company offers private label face masks, serums, eye masks and more from a 3,886 m² GMPC-certified cleanroom, with private-label minimums from 500 units per SKU and standard production runs from 1,000 units — low enough for startups and e-commerce sellers to test a market. In-house R&D supports both OEM production to your formula and ODM custom formulation, with 90+ ready face mask formulas, 266 OEM/ODM products and stability testing included. Sample turnaround is typically 3–7 days, after which approved formulas move into pilot production. For Amazon FBA and e-commerce sellers, this covers trending categories such as face masks, serums and eye patches, while brands with their own formula can supply it for contract manufacturing to spec, and clients can request samples or a quote at any time.
Frequently Asked Questions
S: Apakah ambang hasil pengecualian perniagaan kecil pendaftaran kilang kosmetik MoCRA FDA AS untuk pengeluar China yang menjual kepada jenama AS?
S: Adakah pengecualian perniagaan kecil menghapuskan keperluan penyenaraian produk?
S: Berapa harga MOQ 2,000 unit crystal collagen eye mask OEM di kilang China?
S: Bagaimana pembekal pimple patch OEM mengendalikan pengembangan kapasiti dan lamina kepingan hydrocolloid tersuai?
S: Perlukah saya pendaftaran MoCRA jika produk saya pimple patch?
S: Dokumen apa yang perlu pengeluar China berikan kepada jenama AS untuk pematuhan MoCRA?
Related Posts

Kos Pemberitahuan Kosmetik ANVISA Brazil Setiap SKU 2026
Kos pemberitahuan ANVISA setiap SKU, masa legalisasi Free Sale Certificate / ISO 22716 untuk Mexico, dan kos OEM patch jerawat microneedle vs hydrocolloid pada 100,000 unit.

PDRN Serum OEM China: Spesifikasi 2% vs 0.5% Salmon DNA
Maksud sebenar 2% vs 0.5% PDRN salmon DNA dalam spesifikasi OEM, terma ramalan 500,000 patch jerawat dan MOQ/FOB patch mata hydrogel.

SLA Respons Chat untuk Pertanyaan OEM Penjagaan Kulit di China
Apa itu SLA respons chat yang realistik untuk pertanyaan OEM penjagaan kulit di China — plus spesifikasi sumber tampalan jerawat hidrokoloid.
Related Products

Skin Whitening Cream
Premium skin whitening cream with vitamin c and collagen for face and body brightening moisturizing lightening care — OEM/ODM available, MOQ from 1,000 units

Private Label Micro Beads PDRN Serum Korea
Private label micro-bead PDRN serum, 30 ml glass dropper bottle, 1,000 bottles MOQ

Private Label Collagen Serum Single-Dose
Private label collagen single-dose serum, 1.2 ml vials, 10 or 30 pcs per box, 1,000 boxes MOQ

Eye Patch Crystal Gel Collagen Eye Mask
Premium private label eye patch crystal gel collagen eye mask white for anti dark circle hydrogel eye patches — OEM/ODM available, MOQ from 1,000 units