OEM Patch Jerawat Hydrocolloid China: Asid Salisilik & NPRA
September 27, 2026
Skincraftlab
B2B Skincare Manufacturing Expert

What Is This Guide About?
Cara tentukan asid salisilik dalam patch jerawat OEM China, kendalikan klasifikasi NPRA ubat vs kosmetik, dan audit kilang ISO 22716.
Category
OEM patch jerawat Malaysia
Audience
Brand owners, procurement, R&D
Updated
September 2026
Projek OEM patch jerawat hydrocolloid di China bergantung pada tiga keputusan: sama ada asid salisilik masuk ke dalam matriks hydrocolloid atau pada pelekat sentuh kulit, bagaimana Kastam AS dan FDA akan mengklasifikasikan patch siap (kosmetik berbanding ubat OTC), dan sama ada kilang yang anda pilih mempunyai sistem ISO 22716 / GMPC yang boleh diaudit. Salah tetapkan kandungan asid salisilik dan tuntutan label, dan pengeluaran 30,000 unit boleh tersangkut di 3PL Los Angeles — tidak boleh dibilkan.
| Item | Spesifikasi / nombor tipikal | Konteks sumber |
|---|---|---|
| Kandungan asid salisilik (patch kosmetik) | 0.5%–2.0% w/w | Log formulasi 2026 kami, Zhongshan |
| Kandungan asid salisilik (tuntutan ubat OTC AS) | 0.5%–2.0%, mesti sepadan monograf OTC | 21 CFR 333.310 |
| Ketebalan matriks hydrocolloid | 0.35 mm–0.60 mm | Mengikut log pengeluaran Q1 2026 |
| MOQ, die-cut tersuai + pouch bercetak | 10,000–30,000 pcs | Tier OEM standard |
| MOQ, tooling stok, tukar label sahaja | 5,000 pcs | Tier lebih rendah |
| Masa petunjuk tooling, die baharu | 12–18 hari bekerja | Mengikut log tooling 2026 kami |
| Masa petunjuk pengeluaran pukal | 25–35 hari selepas kelulusan artwork | Purata Q1 2026 |
| FOB seunit (10k pcs, 0.45 mm, pouch 12-patch) | USD 0.085–0.16 | Julat sepanjang sebut harga 2025–2026 |
Dalam pusingan pemeriksaan 2026 di kilang Zhongshan kami, pasukan QA pembeli AS menghabiskan dua jam pada satu soalan: adakah ini kosmetik atau ubat? Mereka bukan sengaja menyusahkan. Mereka sedang mengira penghantaran yang sama ada akan melepasi kastam dalam tiga hari atau ditandakan sebagai FDA import alert. Itulah keseluruhan permainan dengan patch jerawat hydrocolloid, dan itulah sebabnya saya menulis ini.
Mengapa kandungan asid salisilik adalah hujah pertama anda dengan OEM

Asid salisilik (BHA) ialah bahan aktif yang paling diingini pembeli dalam patch jerawat hydrocolloid — ia biasa kepada pengguna, murah pada gred kosmetik, dan mudah diperoleh di China. Komplikasinya ialah di mana ia berada.
Terdapat dua seni bina:
-
Pemuatan dalam matriks. Asid salisilik disebarkan ke dalam gel hydrocolloid (biasanya campuran pektin/CMC/gelatin atau PU sintetik). Pelepasan perlahan, dikawal oleh kelembapan dari eksudat luka. Kesan lembut. Ini yang digunakan oleh kebanyakan patch berkedudukan kosmetik.
-
Pemuatan dalam pelekat sentuh kulit. Asid salisilik dicampur ke dalam lapisan pelekat nipis yang menghadap kulit, selalunya dengan hydrocolloid di atas. Permulaan lebih cepat, risiko formulasi lebih tinggi, dan lebih sukar untuk kekal stabil sepanjang hayat simpan 24 bulan.
Kami telah mengisi beribu-ribu pengeluaran label persendirian; satu corak sentiasa berulang. Pembeli yang menetapkan 2.0% asid salisilik atas sebab pemasaran — "2% adalah maksimum, jadi mari guna maksimum" — adalah pembeli yang sama yang kembali enam bulan kemudian bertanya mengapa patch menyengat pada kulit meradang. Siling 2% itu nyata (ia had monograf OTC AS untuk rawatan jerawat), tetapi ia bukan sasaran. Ia siling.
Untuk patch berkedudukan kosmetik, 0.5%–1.0% ialah titik manis yang kami lihat dalam SKU stabil yang diulang pesanan. Untuk patch berkedudukan ubat OTC dengan tuntutan, anda mahu 0.5%–2.0% dan anda perlu sepadan monograf dengan tepat, setiap kelompok, dengan assay pada setiap lot.
(Ya, keperluan assay itu adalah bahagian yang pembeli langkau dan sesal kemudian — ia bukan pilihan jika anda menuntut status ubat.)
Di mana asid salisilik berada dalam formulasi juga berinteraksi dengan bahan aktif lain yang anda mungkin mahu susun. Niacinamide, zink, tea tree, centella — semua agak serasi. Retinol atau vitamin C dos tinggi, tidak. Patch ialah persekitaran separa oklusif; apa-apa yang sensitif oksigen akan terdegradasi.
Memformulasi dengan asid salisilik bersama bahan aktif lain
Jika anda membina patch pelbagai aktif, di sinilah brief OEM sebenarnya berguna. Di bawah ialah gambaran keserasian yang kami sahkan pada ujian rintis.
| Bahan bersama | Serasi dengan SA dalam hydrocolloid? | Nota |
|---|---|---|
| Niacinamide | Ya | Sehingga 4%; membantu kawalan sebum |
| Zinc PCA | Ya | Pasangan biasa |
| Ekstrak Centella asiatica | Ya | Selalu dipasangkan untuk tuntutan menenangkan |
| Minyak tea tree | Ya, dengan berhati-hati | Pengoksidaan terpene di bawah haba |
| Retinol | Tidak | Terdegradasi dalam patch oklusif lembap |
| Vitamin C (LAA) | Tidak | Teroksida cepat; guna derivatif jika perlu |
| Asid hyaluronik | Ya | Memperbaiki rasa kulit, bukan aktif |
Kami menyimpan gred asid salisilik (BHA) standard untuk pengeluaran OEM; jika brief anda menetapkan gred kosmetik nonanedioic atau BHA dengan sijil analisis, itu tetingkap sumber biasa 5–7 hari. Jika anda mahu sesuatu lebih eksotik — katakan BHA liposomal — tambah 15–20 hari dan jangkakan MOQ melonjak ke 30k.
Masalah klasifikasi NPRA: adakah patch jerawat anda kosmetik atau ubat?
Di sinilah projek patch jerawat hydrocolloid ke AS menjadi mahal. Kami menyaksikan tiga kohort pembeli melakukan kesilapan ini dalam 18 bulan lepas.
NPRA Malaysia (National Pharmaceutical Regulatory Agency) menarik garis mengikut kegunaan yang dimaksudkan, bukan mengikut bahan atau cara patch dibina. Rangka kerja MoCRA mengemas kini pendaftaran kemudahan kosmetik, tetapi tidak mengubah garis ubat/kosmetik.
Peraturan praktikal, berdasarkan bahasa panduan NPRA semasa:
- Jika patch menuntut untuk menutup dan melindungi jerawat, menyerap eksudat, atau memperbaiki penampilan — kosmetik. Tiada penyenaraian ubat diperlukan. Pendaftaran kemudahan MoCRA terpakai kepada pengilang. Di Malaysia, pendaftaran produk kosmetik dengan NPRA diperlukan sebelum jualan.
- Jika patch menuntut untuk merawat, menyembuhkan, atau mencegah jerawat — ubat. Anda perlu NDC, formulasi patuh monograf OTC (21 CFR 333.310 untuk produk jerawat asid salisilik), pendaftaran pertubuhan ubat, dan pengilang perlu didaftarkan sebagai kemudahan ubat.
- Jika patch melakukan kedua-duanya — ia ubat. Tuntutan kosmetik tidak mencairkan tuntutan ubat.
Kebanyakan kilang OEM China, termasuk kami, memegang GMPC kosmetik. Sangat sedikit yang memegang pendaftaran kemudahan ubat. Jika kilang memberitahu anda mereka boleh menjalankan patch bertuntutan ubat tanpa barisan berdaftar ubat berasingan, berjalan pergi — atau sekurang-kurangnya dapatkan itu secara bertulis dari ketua QA mereka, bukan wakil jualan.
Oleh kerana kebanyakan pembeli tidak mahu membina rantaian bekalan ubat, jawapan praktikal untuk 2026 ialah: kedudukan patch sebagai kosmetik, kekalkan asid salisilik di bawah garis tuntutan, dan biarkan pengguna membuat inferens. Itu sah. Ia juga bagaimana banyak kategori ini berfungsi.
Untuk pembeli yang mahukan laluan ubat, rangka jujur ialah: belanjakan 8–14 bulan dan tambah USD 15k–40k dalam kos regulatori dan ujian sebelum satu unit dihantar. Itu bukan angka Skincraftlab; itu yang disebut oleh perunding regulatori AS.
Keputusan format label persendirian yang mempengaruhi kos pendaratan anda
Perbualan topeng tanah liat label persendirian sering berlaku dalam mesyuarat perolehan yang sama dengan brief patch jerawat — pembeli sama, jenama sama, SKU bersebelahan. Logik kos serupa: format memacu MOQ, dan MOQ memacu kos seunit.
| Format | MOQ | Tooling diperlukan | Anggaran FOB seunit (10k) |
|---|---|---|---|
| Patch bulat, 12 mm, satu saiz | 10,000 | Tidak (die stok) | USD 0.085–0.11 |
| Patch kontur, hidung/dagu, 2 saiz | 20,000 | Ya | USD 0.11–0.15 |
| Helaian pelbagai saiz, 36-patch | 15,000 | Separa | USD 0.10–0.14 |
| Die-cut tersuai + cetakan pouch tersuai | 30,000 | Ya | USD 0.13–0.18 |
(Artwork sedia cetak diluluskan sebelum tooling dipotong — sentiasa. Kami pernah melihat pembeli membayar tooling dua kali kerana mereka menukar salinan pouch selepas plat dibuat.)
Senarai semak audit kilang OEM patch jerawat (ISO 22716 / GMP)
Jika anda menyumber OEM patch jerawat hydrocolloid di China, audit bukan pilihan. Ia satu-satunya cara untuk memisahkan kilang dari syarikat perdagangan dengan laman web cantik. Piawaian berkaitan ialah ISO 22716:2007 (Kosmetik — Amalan Pengilangan Baik), sering dipasangkan dengan pensijilan GMPC dan audit sosial seperti BSCI atau Sedex.
Ini senarai semak yang kami berikan kepada pembeli kami apabila mereka bertanya apa yang perlu disahkan:
Kemudahan dan sistem
- Sijil ISO 22716 — periksa pernyataan skop, bukan hanya logo. Ia harus merangkumi "pengilangan produk kosmetik" dan khusus bentuk dos yang anda beli (patch, gel, krim).
- Sijil GMPC dari badan bertauliah (SGS, Intertek, Bureau Veritas, TÜV). Minta laporan audit, bukan hanya sijil.
- Pendaftaran kemudahan di bawah MoCRA (untuk ke AS) atau laluan pemberitahuan kosmetik terdokumentasi untuk EU.
- Rekod penentukuran untuk semua peralatan pengukur.
- Pengesahan pembersihan bertulis antara produk.
Pengeluaran
- Rekod kelompok dengan lot bahan mentah boleh dikesan.
- Kawalan dalam proses untuk ketebalan, lekatan, dan kandungan asid salisilik (jika berkenaan).
- Pemantauan alam sekitar untuk kawasan pemotongan dan pembungkusan patch.
- Proses sisihan dan CAPA terdokumentasi.
Kawalan kualiti
- Mikrobiologi dalaman (atau makmal berkontrak dengan perjanjian tetap).
- Protokol ujian kestabilan — masa nyata, bukan hanya dipercepat.
- Templat sijil analisis untuk setiap kelompok.
Rantaian bekalan
- Pembekal bahan mentah bernama dengan COA dalam fail.
- Penyimpanan terkawal suhu atau kelembapan untuk bahan aktif sensitif kelembapan.
- Kawalan perubahan terdokumentasi (sebarang perubahan formulasi memerlukan persetujuan pembeli).
Secara komersial
- Sahkan entiti yang memegang sijil ISO 22716 adalah entiti yang akan menghasilkan barang anda. (Ini perkara #1 yang pembeli terlepas.)
- Sahkan siapa memiliki tooling dan fail artwork.
- Sahkan saiz kelompok untuk SKU anda sebelum tandatangan.
Jika kilang menolak mana-mana di atas, itu jawapan anda. Teruskan.
Garis masa dan kos, di satu tempat
Untuk pengeluaran OEM patch jerawat hydrocolloid 10k–30k unit tipikal dari China ke pelabuhan AS, tanpa klasifikasi ubat:
- Brief hingga kelulusan formulasi: 7–14 hari
- Persampelan: 10–15 hari
- Kelulusan sampel pelanggan dan semakan (jangka satu pusingan): 7–10 hari
- Artwork dan tooling (jika die tersuai): 12–18 hari
- Pengeluaran pukal: 25–35 hari
- QC dan pelepasan: 3–5 hari
- Pengangkutan laut ke Pantai Barat AS: 18–28 hari
- Jumlah, realistik: 90–130 hari pintu ke pintu
Bajet USD 0.085–0.16/unit FOB pada tier 10k, tambah tooling (USD 800–3,500 bergantung kerumitan), tambah semakan regulatori jika melalui laluan ubat.
Soalan Lazim
S: Bagaimana integrasi bahan aktif asid salisilik dalam patch jerawat hydrocolloid mempengaruhi formulasi OEM saya di China?
Asid salisilik boleh dimuatkan ke dalam matriks hydrocolloid atau ke dalam pelekat sentuh kulit. Dalam matriks memberi pelepasan lebih perlahan dan lembut dan merupakan pilihan biasa untuk patch berkedudukan kosmetik; pemuatan pelekat lebih cepat tetapi lebih sukar untuk distabilkan sepanjang hayat simpan 24 bulan. Kami biasanya tetapkan 0.5%–1.0% untuk patch kosmetik dan 0.5%–2.0% apabila sepadan monograf OTC AS.
S: Apakah klasifikasi ubat vs kosmetik NPRA untuk patch jerawat hydrocolloid yang diimport dari OEM China?
NPRA mengklasifikasikan mengikut kegunaan yang dimaksudkan. Jika patch menuntut untuk merawat, menyembuhkan, atau mencegah jerawat, ia ubat dan memerlukan NDC, pematuhan monograf OTC (21 CFR 333.310), dan pengilang berdaftar ubat. Jika ia hanya menuntut untuk menutup, melindungi, atau memperbaiki penampilan jerawat, ia kosmetik. Pendaftaran kemudahan MoCRA terpakai kepada pengilang kosmetik. Kebanyakan OEM China memegang GMPC kosmetik, bukan pendaftaran ubat. Di Malaysia, produk kosmetik mesti didaftarkan dengan NPRA sebelum jualan.
S: Apa yang sebenarnya termasuk dalam senarai semak audit kilang OEM patch jerawat di bawah ISO 22716 dan GMP?
Sekurang-kurangnya: sijil ISO 22716 dan GMPC sah dengan skop sepadan, pendaftaran kemudahan MoCRA untuk barang ke AS, rekod kelompok dengan kebolehkesanan bahan mentah, kawalan dalam proses untuk ketebalan dan kandungan aktif, keupayaan mikrobiologi, ujian kestabilan, dan kawalan perubahan terdokumentasi. Yang penting, sahkan entiti pemegang sijil adalah entiti sama yang akan mengilang barang anda.
S: Apakah MOQ yang patut saya jangkakan untuk patch jerawat asid salisilik label persendirian dari kilang China?
Untuk die stok dengan perubahan label sahaja, MOQ biasanya 5,000 unit. Die-cut tersuai dengan pouch bercetak 10,000–30,000 bergantung kerumitan, dan format pelbagai saiz atau kontur menolak ke hujung lebih tinggi. Masa petunjuk tooling baharu menambah 12–18 hari bekerja.
S: Bolehkah OEM China membuat patch jerawat bertuntutan ubat untuk pasaran AS?
Sesetengah boleh, tetapi ia memerlukan kemudahan berdaftar ubat, penyenaraian NDC, formulasi patuh monograf, dan assay kelompok berterusan. Sangat sedikit OEM kosmetik China memegang ini. Secara realistik, bajet 8–14 bulan dan USD 15k–40k dalam perbelanjaan regulatori dan ujian sebelum penghantaran pertama jika anda melalui laluan ini.
S: Berapa lama kitaran OEM patch jerawat hydrocolloid penuh, dari brief ke pelabuhan AS?
Jangkakan 90–130 hari hujung ke hujung tanpa klasifikasi ubat: 7–14 hari untuk formulasi, 10–15 untuk persampelan, 7–10 untuk semakan kelulusan, 12–18 untuk tooling, 25–35 untuk pengeluaran pukal, dan 18–28 untuk pengangkutan laut. Pengangkutan udara boleh memotong 15–20 hari pada kos logistik 3–5x.
2026 Skincare Market Entry Guide
Which skincare categories are growing on Amazon US in 2026? Our data-backed guide covers hydrogel eye patches (+65% YoY), hyaluronic acid serum (+48%), pimple patches, and the 90-day private label launch plan.
No spam, ever. Unsubscribe anytime.
What Are the Key Facts Before You Request a Quote?
Skincraftlab is a skincare OEM/ODM contract manufacturer based in Zhongshan, Guangdong, China, operating since 2007 and serving 2,000+ brands across 30+ countries. Minimum order quantities are 1,000 units for catalogue formulas, 500 units per SKU for private label, and 3,000+ units for custom formulation. Brand samples ship in 3–7 days; mass production takes approximately 20 days after you confirm the sample, and sheet masks start at $0.08–$0.35 per piece. Manufacturing is certified to ISO 22716:2007 (CN19/31476) and US FDA CFSAN Cosmetic GMP (CN19/31477), re-issued in 2025 and valid to 2028-09-03 (SGS, 2025). In practice, the certificates a buyer can verify independently are the ones issued by the testing body itself. This is not the right fit if you need fewer than 500 units per SKU, or delivery inside two weeks.
| Topic | Details |
|---|---|
| Category | OEM patch jerawat Malaysia |
| Minimum order | 1,000 units standard; 500 per SKU private label; 3,000+ custom |
| Samples & production | Brand samples 3–7 days; production approx. 20 days after confirmation |
| Last updated | September 2026 |
How Do You Apply This Guide to Your Own Project?
- 1Step 1: match the format to your unit cost — for example, sheet masks run $0.08–$0.35 per piece at 1,000 units, while serums run $1.50–$5.00 per bottle.
- 2Step 2: confirm your certification scope — ISO 22716:2007 (CN19/31476) and US FDA CFSAN GMP (CN19/31477) cover facial, eye, lip, hand, foot, neck and hair masks (SGS, 2025).
- 3Step 3: line your volume up with the three MOQ tiers — 1,000 units standard, 500 units per SKU private label, 3,000+ units custom.
- 4Step 4: request samples (3–7 days), approve the formula, then plan approximately 20 days after confirmation for mass production.
- 5Finally: send your brief with target market and volume — in practice a complete brief avoids a second 3–7 day sampling cycle.
Why Brands Choose Skincraftlab as Their OEM/ODM Partner
Skincraftlab is a skincare OEM/ODM contract manufacturer based in Zhongshan, Guangdong, China, operating since 2007 and supplying private-label and OEM buyers across North America, Europe, the Middle East and Southeast Asia. The company offers private label face masks, serums, eye masks and more from a 3,886 m² GMPC-certified cleanroom, with private-label minimums from 500 units per SKU and standard production runs from 1,000 units — low enough for startups and e-commerce sellers to test a market. In-house R&D supports both OEM production to your formula and ODM custom formulation, with 90+ ready face mask formulas, 266 OEM/ODM products and stability testing included. Sample turnaround is typically 3–7 days, after which approved formulas move into pilot production. For Amazon FBA and e-commerce sellers, this covers trending categories such as face masks, serums and eye patches, while brands with their own formula can supply it for contract manufacturing to spec, and clients can request samples or a quote at any time.
Frequently Asked Questions
S: Bagaimana integrasi bahan aktif asid salisilik dalam patch jerawat hydrocolloid mempengaruhi formulasi OEM saya di China?
S: Apakah klasifikasi ubat vs kosmetik NPRA untuk patch jerawat hydrocolloid yang diimport dari OEM China?
S: Apa yang sebenarnya termasuk dalam senarai semak audit kilang OEM patch jerawat di bawah ISO 22716 dan GMP?
S: Apakah MOQ yang patut saya jangkakan untuk patch jerawat asid salisilik label persendirian dari kilang China?
S: Bolehkah OEM China membuat patch jerawat bertuntutan ubat untuk pasaran AS?
S: Berapa lama kitaran OEM patch jerawat hydrocolloid penuh, dari brief ke pelabuhan AS?
Related Posts

PDRN Serum OEM China: Spesifikasi 2% vs 0.5% Salmon DNA
Maksud sebenar 2% vs 0.5% PDRN salmon DNA dalam spesifikasi OEM, terma ramalan 500,000 patch jerawat dan MOQ/FOB patch mata hydrogel.

SLA Respons Chat untuk Pertanyaan OEM Penjagaan Kulit di China
Apa itu SLA respons chat yang realistik untuk pertanyaan OEM penjagaan kulit di China — plus spesifikasi sumber tampalan jerawat hidrokoloid.

Kapasiti Barisan OEM Pimple Patch: Ramp-Up 1 Juta Unit/Bulan
Pelan ramp-up barisan pengilangan pimple patch hydrocolloid khusus dari perintis ke 1 juta unit sebulan di China, dengan masa kitaran sebenar dan pintu QC.
Related Products

Skin Whitening Cream
Premium skin whitening cream with vitamin c and collagen for face and body brightening moisturizing lightening care — OEM/ODM available, MOQ from 1,000 units

Private Label Micro Beads PDRN Serum Korea
Private label micro-bead PDRN serum, 30 ml glass dropper bottle, 1,000 bottles MOQ

Private Label Collagen Serum Single-Dose
Private label collagen single-dose serum, 1.2 ml vials, 10 or 30 pcs per box, 1,000 boxes MOQ

Niacinamide Collagen Face Cream Pdrn Pink Capsule Cream Korean Face Moisturizer
Premium niacinamide collagen face cream pdrn pink capsule cream korean face moisturizer — OEM/ODM available, MOQ from 1,000 units