← Back to Blog
kos pemberitahuan kosmetik ANVISA Brazil setiap SKUpengeluar OEM patch jerawat microneedleFree Sale Certificate China kosmetik ISO 22716jasa maklon kosmetikvendor maklon skincare

Kos Pemberitahuan Kosmetik ANVISA Brazil Setiap SKU 2026

September 28, 2026

CS

Skincraftlab

B2B Skincare Manufacturing Expert

Kos Pemberitahuan Kosmetik ANVISA Brazil Setiap SKU 2026

What Is This Guide About?

Kos pemberitahuan ANVISA setiap SKU, masa legalisasi Free Sale Certificate / ISO 22716 untuk Mexico, dan kos OEM patch jerawat microneedle vs hydrocolloid pada 100,000 unit.

Category

kos pemberitahuan kosmetik ANVISA Brazil setiap SKU

Audience

Brand owners, procurement, R&D

Updated

September 2026

Dalam pusingan kos 2026 untuk dua pembeli Brazil, kami mencatat pemberitahuan ANVISA pada R$1.050 setiap varian SKU (kira-kira US$185 pada kadar 2026) ditambah kira-kira US$400–900 dalam fi pemegang tanggungjawab tempatan dan terjemahan — pemberitahuan itu sendiri murah; pembungkusnya tidak. Di bawah ialah timbunan kos setiap SKU untuk topeng hidrogel atau patch jerawat, disusun seperti yang kami sebut harga dari barisan Zhongshan kami.

Item kos (Brazil, setiap varian SKU)Julat 2026Nota
Fi pemberitahuan ANVISAR$1.050 (~US$185)Setiap varian SKU, setiap pemegang tanggungjawab
Retainer pemegang tanggungjawab BrazilUS$250–600/tahunEntiti undang-undang tempatan atau wakil dibenarkan
Terjemahan INCI + label & semakan pematuhanUS$60–150Label Portugis, cetakan nombor PA
Rantaian apostille GMP/Free SaleUS$180–350Diamortisasi merentas SKU dalam satu penghantaran
Hari dari dossier sedia hingga pemberitahuan diterbitkan10–25 hari bekerjaMengikut log pemfailan 2026 kami

Jadual itu adalah keseluruhan hujah. Segala-galanya adalah perincian.

Kos Pemberitahuan Kosmetik ANVISA Brazil Setiap SKU: Apa Yang Sebenarnya Menggandakan Invois Anda

Pink hydrating hydrogel sheet mask

Kami telah mengisi beribu-ribu produksi topeng label persendirian untuk LatAm; satu corak sentiasa berulang — pembeli menganggarkan fi R$1.050 dan lupa bahawa ANVISA mengira SKU, bukan produk. Barisan topeng hidrogel dalam tiga wangian adalah tiga pemberitahuan. Tambah pek pelbagai 5 keping, dan bergantung pada cara pemegang tanggungjawab anda mengelompokkannya (ya, itulah bahagian yang pembeli langkau dan sesali kemudian), anda mungkin memfailkan lima.

Tiga pendarab penting:

  1. Bilangan varian. Perubahan perisa, saiz, atau karya seni karton = SKU baharu = pemfailan baharu.
  2. Pemegang tanggungjawab. ANVISA memerlukan entiti undang-undang Brazil untuk memegang pemberitahuan. Perkhidmatan sewa-pemegang berharga US$250–600 setahun dan sering mengehadkan anda pada 20–40 SKU sebelum menaik taraf.
  3. Perubahan label. Setiap semakan label Portugis selepas penerbitan mencetuskan pemfailan semula. Kami pernah melihat pembeli kehilangan 30+ hari kerana satu perubahan salinan bahan.

Untuk topeng lembaran hidrogel dan patch mata — kategori yang paling banyak kami jalankan untuk Brazil — kos keseluruhan yang realistik berada pada US$500–1,100 setiap varian SKU pada tahun pertama, dan US$185–300 setiap varian pada tahun kedua apabila hubungan pemegang diamortisasi. Masukkan itu ke dalam model kos pendaratan anda sebelum anda berhujah dengan pembekal tentang harga unit.

Jika barisan Brazil anda termasuk produk bilas, topeng tanah liat label persendirian kami mengikuti laluan pemberitahuan yang sama — matematik SKU yang sama, berat isian berbeza.

Masa Legalisasi Kedutaan Free Sale Certificate China Kosmetik GMP ISO 22716 untuk Mexico

Mexico adalah tempat garis masa kertas kerja, bukan fi, membunuh tarikh pelancaran. Untuk mendaftarkan kosmetik buatan China dengan COFEPRIS anda memerlukan Free Sale Certificate (CSC) dari pihak berkuasa China, biasanya dipasangkan dengan sijil ISO 22716 atau GMPC. Kemudian rantaian: notari di notari China → pengesahan oleh CCPIT atau pejabat hal ehwal luar tempatan → legalisasi di kedutaan atau konsulat Mexico di China.

Masa 2026 yang realistik dari fail kami sendiri:

LangkahHari bekerja
Pengeluaran CSC (pihak berkuasa China)10–20
Salinan sijil ISO 22716 + surat iringan kilang2–3
Notari + pengesahan CCPIT5–8
Legalisasi kedutaan/konsulat Mexico8–15
Kurier ke Mexico + penerimaan COFEPRIS5–7
Jumlah30–53 hari bekerja

Tiga puluh hingga lima puluh hari bekerja. Itu enam hingga sebelas minggu kalendar sebelum penyemak COFEPRIS membuka fail. Pembeli yang menganggap CSC sebagai item "kami akan dapatkannya semasa pengeluaran" selalu terlepas tetingkap pelancaran mereka selama satu kuartal penuh.

Satu lagi perkara di pihak Mexico: COFEPRIS membezakan kosmetik daripada peranti perubatan, dan keputusan itu mengubah segala-galanya di hilir. Patch jerawat hidrokolloid yang hanya mendakwa menyerap eksudat dan menutup lesi biasanya diklasifikasikan sebagai kosmetik. Tambah susunan microneedle, dakwaan ubat aktif, atau "merawat jerawat," dan anda berada di wilayah peranti atau ubat — semakan lebih lama, kos dossier lebih tinggi, kadangkala standard NOM yang berbeza. Kami mengesyorkan pembeli memutuskan klasifikasi itu sebelum ringkasan pembungkusan dimuktamadkan, bukan selepas.

OEM Patch Jerawat: Kos Microneedle vs Hydrocolloid Setiap Unit pada 100,000 Unit, China

Ini adalah soalan yang paling banyak kami terima daripada pemilik jenama yang berkembang melebihi 10k. Pada 100,000 unit, jurang FOB setiap unit antara hidrokolloid standard dan microneedle tidak kecil.

SpesifikasiFOB setiap unit (100k unit, China, 2026)MOQMasa pendahuluan biasa
Patch jerawat hidrokolloid, 12mm, lembaran 24 kepingUS$0.028–0.04550,000 pek25–35 hari
Patch hidrokolloid asid salisilik, 12mmUS$0.038–0.05850,000 pek30–40 hari
Patch microneedle (susunan HA larut, 12mm)US$0.14–0.22100,000 unit35–50 hari
Patch mata microneedle (kawasan lebih besar)US$0.32–0.5550,000 pasang40–55 hari

Microneedle berharga kira-kira 4–5× kos hidrokolloid setiap unit, sebelum anda menambah pembungkusan sekunder, buruh pemasukan automatik (susunan microneedle halus, dan pengendalian manual lambat), dan langkah QC tambahan untuk pemeriksaan hujung. Pada 100,000 unit, produksi OEM hidrokolloid asas mendarat sekitar US$3,000–4,500 FOB; produksi microneedle pada jumlah yang sama mendarat lebih dekat kepada US$14,000–22,000.

Jurang itu tidak mengapa — jika harga runcit anda menyokongnya. Kami pernah melihat jenama melancarkan microneedle pada harga massa dan mengeluarkan margin selama enam bulan. Peraturan jujur: microneedle berfungsi sebagai SKU premium atau item hero gaya K-beauty. Hidrokolloid berfungsi sebagai pemacu jumlah.

Kedua-duanya diisi dari bilik bersih yang sama. Jika anda sudah menjalankan program patch jerawat, menambah microneedle pada PO yang sama biasanya menjimatkan 3–5 hari pertukaran berbanding permulaan barisan baharu.

Rupa Tangga Jumlah & MOQ 2026 yang Realistik

Pembeli meminta satu nombor. Tiada satu. Berikut adalah tangga yang kami sebut harga dari log pengeluaran 2026 kami:

Jalur jumlahMOQ topeng hidrogelMOQ patch jerawatMod pengangkutan
Perintis (pengesahan)1,000 keping5,000 kepingAir express
Komersial kecil5,000–10,000 keping50,000 kepingAir freight
OEM standard30,000 keping100,000 kepingLCL sea
Kontena penuh150,000+ keping300,000+ kepingFCL sea

Perhatikan asimetri. Topeng boleh menurun kepada 1,000 unit secara ekonomi; patch tidak, kerana persediaan potongan die dan pengisian pouch mendominasi kos pada jumlah rendah. Produksi patch jerawat 5,000 unit mempunyai kos persediaan hampir sama dengan produksi 50,000 unit — pembeli hanya membayarnya merentas unit yang lebih sedikit.

Dokumen Yang Anda Patut Terima Sebelum Membayar Deposit

Standard untuk kami, dan patut dituntut daripada mana-mana OEM/ODM kosmetik China:

  • Sijil ISO 22716 (semasa, dengan badan pengeluar dinamakan)
  • GMPC, sebaiknya dengan tarikh audit 2026
  • Laporan pematuhan sosial BSCI atau setara jika anda menjual ke runcit EU
  • CPSR khusus produk (EU) atau penilaian keselamatan setara
  • Free Sale Certificate (CSC) — dipohon, bukan dijanjikan
  • COA bahan mentah untuk bahan aktif dalam formula anda
  • Laporan kestabilan dan keserasian untuk isian khusus

Jika kilang tidak dapat menghasilkan ini atas permintaan dalam masa 5 hari bekerja, anggap sebut harga sebagai tidak lengkap.

Soalan Lazim

S: Apakah kos pemberitahuan kosmetik ANVISA Brazil setiap SKU daripada pengeluar China pada 2026?

Fi pemberitahuan ANVISA itu sendiri ialah R$1.050 setiap varian SKU — kira-kira US$185 pada kadar 2026. Kos sebenar setiap SKU ialah US$500–1,100 pada tahun pertama apabila anda menambah retainer pemegang tanggungjawab Brazil (US$250–600/tahun), semakan pematuhan label Portugis (US$60–150), dan rantaian apostille/legalisasi yang diamortisasi (US$180–350 setiap penghantaran). Tahun kedua biasanya menurun kepada US$185–300 setiap varian.

S: Berapa lama masa legalisasi kedutaan Free Sale Certificate China Kosmetik GMP ISO 22716 untuk Mexico?

Rancang 30–53 hari bekerja dari permohonan CSC hingga penerimaan COFEPRIS. Itu terurai sebagai 10–20 hari untuk pengeluaran CSC, 5–8 hari untuk notari China dan pengesahan CCPIT, 8–15 hari untuk legalisasi kedutaan atau konsulat Mexico, dan 5–7 hari kurier ditambah penerimaan. Pembeli yang memulakan rantaian hanya selepas pengeluaran bermula selalu terlepas kuartal pelancaran mereka.

S: Apakah kos OEM patch jerawat microneedle vs hidrokolloid setiap unit pada 100,000 unit di China?

Pada 100,000 unit FOB China pada 2026: hidrokolloid standard berharga US$0.028–0.045 setiap patch, hidrokolloid asid salisilik US$0.038–0.058, dan susunan microneedle larut US$0.14–0.22. Jumlah kos produksi ialah kira-kira US$3,000–4,500 untuk hidrokolloid berbanding US$14,000–22,000 untuk microneedle pada jumlah yang sama, sebelum pembungkusan dan QC pemeriksaan hujung.

S: Adakah patch jerawat dikira sebagai kosmetik atau peranti perubatan di bawah COFEPRIS?

Ia bergantung pada dakwaan dan pembinaan. Patch hidrokolloid biasa yang hanya mendakwa penyerapan dan liputan biasanya difailkan sebagai kosmetik. Menambah susunan microneedle, dakwaan bahan ubat aktif, atau bahasa seperti "merawat jerawat" mendorongnya ke arah klasifikasi peranti atau ubat — semakan lebih lama, kos dossier lebih tinggi, dan berpotensi standard yang berbeza. Putuskan klasifikasi sebelum memuktamadkan pembungkusan.

S: Bolehkah satu pemberitahuan ANVISA meliputi pelbagai wangian topeng hidrogel?

Tidak. ANVISA mendaftar mengikut varian SKU. Wangian, saiz, atau karya seni karton yang berbeza masing-masing memerlukan pemberitahuan sendiri dan fi R$1.050. Pek pelbagai lima keping mungkin difailkan sebagai pelbagai SKU bergantung pada cara pemegang tanggungjawab anda mengelompokkannya, itulah sebabnya perancangan varian harus berlaku sebelum kelulusan karya seni, bukan selepas.

S: Dokumen apa yang perlu disediakan oleh OEM kosmetik China sebelum deposit?

Sekurang-kurangnya: sijil ISO 22716 semasa dengan badan pengeluar dinamakan, GMPC dengan tarikh audit terkini, penilaian keselamatan khusus produk (CPSR untuk EU), Free Sale Certificate dalam proses — bukan dijanjikan, COA untuk semua bahan aktif yang disenaraikan, dan laporan kestabilan serta keserasian untuk isian khusus. Jika kilang tidak dapat menghasilkan ini dalam masa 5 hari bekerja selepas permintaan, anggap sebut harga sebagai tidak lengkap.


Skincraftlab mengeluarkan topeng hidrogel, patch jerawat, topeng tanah liat, dan barisan serum dari kemudahan GMP-certified, ISO 22716 di Zhongshan, China, dan menghantar dengan set dokumen CSC, COA, dan GMP yang diperlukan pembeli untuk pemfailan ANVISA, COFEPRIS, dan INVIMA.

📊

2026 Skincare Market Entry Guide

Which skincare categories are growing on Amazon US in 2026? Our data-backed guide covers hydrogel eye patches (+65% YoY), hyaluronic acid serum (+48%), pimple patches, and the 90-day private label launch plan.

No spam, ever. Unsubscribe anytime.

What Are the Key Facts Before You Request a Quote?

Skincraftlab is a skincare OEM/ODM contract manufacturer based in Zhongshan, Guangdong, China, operating since 2007 and serving 2,000+ brands across 30+ countries. Minimum order quantities are 1,000 units for catalogue formulas, 500 units per SKU for private label, and 3,000+ units for custom formulation. Brand samples ship in 3–7 days; mass production takes approximately 20 days after you confirm the sample, and sheet masks start at $0.08–$0.35 per piece. Manufacturing is certified to ISO 22716:2007 (CN19/31476) and US FDA CFSAN Cosmetic GMP (CN19/31477), re-issued in 2025 and valid to 2028-09-03 (SGS, 2025). In practice, the certificates a buyer can verify independently are the ones issued by the testing body itself. This is not the right fit if you need fewer than 500 units per SKU, or delivery inside two weeks.

TopicDetails
Categorykos pemberitahuan kosmetik ANVISA Brazil setiap SKU
Minimum order1,000 units standard; 500 per SKU private label; 3,000+ custom
Samples & productionBrand samples 3–7 days; production approx. 20 days after confirmation
Last updatedSeptember 2026

How Do You Apply This Guide to Your Own Project?

  1. 1Step 1: match the format to your unit cost — for example, sheet masks run $0.08–$0.35 per piece at 1,000 units, while serums run $1.50–$5.00 per bottle.
  2. 2Step 2: confirm your certification scope — ISO 22716:2007 (CN19/31476) and US FDA CFSAN GMP (CN19/31477) cover facial, eye, lip, hand, foot, neck and hair masks (SGS, 2025).
  3. 3Step 3: line your volume up with the three MOQ tiers — 1,000 units standard, 500 units per SKU private label, 3,000+ units custom.
  4. 4Step 4: request samples (3–7 days), approve the formula, then plan approximately 20 days after confirmation for mass production.
  5. 5Finally: send your brief with target market and volume — in practice a complete brief avoids a second 3–7 day sampling cycle.

Why Brands Choose Skincraftlab as Their OEM/ODM Partner

Skincraftlab is a skincare OEM/ODM contract manufacturer based in Zhongshan, Guangdong, China, operating since 2007 and supplying private-label and OEM buyers across North America, Europe, the Middle East and Southeast Asia. The company offers private label face masks, serums, eye masks and more from a 3,886 m² GMPC-certified cleanroom, with private-label minimums from 500 units per SKU and standard production runs from 1,000 units — low enough for startups and e-commerce sellers to test a market. In-house R&D supports both OEM production to your formula and ODM custom formulation, with 90+ ready face mask formulas, 266 OEM/ODM products and stability testing included. Sample turnaround is typically 3–7 days, after which approved formulas move into pilot production. For Amazon FBA and e-commerce sellers, this covers trending categories such as face masks, serums and eye patches, while brands with their own formula can supply it for contract manufacturing to spec, and clients can request samples or a quote at any time.

Frequently Asked Questions

S: Apakah kos pemberitahuan kosmetik ANVISA Brazil setiap SKU daripada pengeluar China pada 2026?
Fi pemberitahuan ANVISA itu sendiri ialah R$1.050 setiap varian SKU — kira-kira US$185 pada kadar 2026. Kos sebenar setiap SKU ialah US$500–1,100 pada tahun pertama apabila anda menambah retainer pemegang tanggungjawab Brazil (US$250–600/tahun), semakan pematuhan label Portugis (US$60–150), dan rantaian apostille/legalisasi yang diamortisasi (US$180–350 setiap penghantaran). Tahun kedua biasanya menurun kepada US$185–300 setiap varian.
S: Berapa lama masa legalisasi kedutaan Free Sale Certificate China Kosmetik GMP ISO 22716 untuk Mexico?
Rancang 30–53 hari bekerja dari permohonan CSC hingga penerimaan COFEPRIS. Itu terurai sebagai 10–20 hari untuk pengeluaran CSC, 5–8 hari untuk notari China dan pengesahan CCPIT, 8–15 hari untuk legalisasi kedutaan atau konsulat Mexico, dan 5–7 hari kurier ditambah penerimaan. Pembeli yang memulakan rantaian hanya selepas pengeluaran bermula selalu terlepas kuartal pelancaran mereka.
S: Apakah kos OEM patch jerawat microneedle vs hidrokolloid setiap unit pada 100,000 unit di China?
Pada 100,000 unit FOB China pada 2026: hidrokolloid standard berharga US$0.028–0.045 setiap patch, hidrokolloid asid salisilik US$0.038–0.058, dan susunan microneedle larut US$0.14–0.22. Jumlah kos produksi ialah kira-kira US$3,000–4,500 untuk hidrokolloid berbanding US$14,000–22,000 untuk microneedle pada jumlah yang sama, sebelum pembungkusan dan QC pemeriksaan hujung.
S: Adakah patch jerawat dikira sebagai kosmetik atau peranti perubatan di bawah COFEPRIS?
Ia bergantung pada dakwaan dan pembinaan. Patch hidrokolloid biasa yang hanya mendakwa penyerapan dan liputan biasanya difailkan sebagai kosmetik. Menambah susunan microneedle, dakwaan bahan ubat aktif, atau bahasa seperti "merawat jerawat" mendorongnya ke arah klasifikasi peranti atau ubat — semakan lebih lama, kos dossier lebih tinggi, dan berpotensi standard yang berbeza. Putuskan klasifikasi sebelum memuktamadkan pembungkusan.
S: Bolehkah satu pemberitahuan ANVISA meliputi pelbagai wangian topeng hidrogel?
Tidak. ANVISA mendaftar mengikut varian SKU. Wangian, saiz, atau karya seni karton yang berbeza masing-masing memerlukan pemberitahuan sendiri dan fi R$1.050. Pek pelbagai lima keping mungkin difailkan sebagai pelbagai SKU bergantung pada cara pemegang tanggungjawab anda mengelompokkannya, itulah sebabnya perancangan varian harus berlaku sebelum kelulusan karya seni, bukan selepas.
S: Dokumen apa yang perlu disediakan oleh OEM kosmetik China sebelum deposit?
Sekurang-kurangnya: sijil ISO 22716 semasa dengan badan pengeluar dinamakan, GMPC dengan tarikh audit terkini, penilaian keselamatan khusus produk (CPSR untuk EU), Free Sale Certificate dalam proses — bukan dijanjikan, COA untuk semua bahan aktif yang disenaraikan, dan laporan kestabilan serta keserasian untuk isian khusus. Jika kilang tidak dapat menghasilkan ini dalam masa 5 hari bekerja selepas permintaan, anggap sebut harga sebagai tidak lengkap.

Full Product Catalog

100+ products — sheet masks, eye patches, serums, foot care & more

Every product available for OEM, ODM, and private label.

Request a Quote →Full catalog on Alibaba

Ordering facts, before you ask

Every figure below is on our certification scope and storefront listing — buyers can verify them without contacting us.

MOQ

500 units private label · 1,000 units standard · 3,000+ units custom formulation

Lead time

Samples in 3–7 days; bulk production approx. 20 days after confirmation

Certification

GMPC (SGS-issued): ISO 22716 + US FDA CFSAN · BSCI audited 2026

Factory

3,886 m² GMPC cleanroom · 5,000 m² incl. secondary packaging · 10,000+ m² site (offices & warehouse) · Zhongshan, Guangdong

Supply facts

What buyers ask before ordering from Skincraftlab

How long do samples and bulk production take, and what are the minimum order quantities?

Skincraftlab produces the items discussed in “Kos Pemberitahuan Kosmetik ANVISA Brazil Setiap SKU 2026” to order, so minimum order quantities and lead times are set per item. Step 1) the spec sheet and the full INCI list are shared with the buyer. Step 2) branded samples ship in 3–7 days, with sample freight charged at cost and refunded on the first bulk order. Step 3) bulk production runs approx. 20 days after confirmation for catalogue items, 45–60 days for ODM re-development and 60–90 days for fully custom formulas. Additionally, MOQs are tiered across the catalogue: 1,000 units for standard items, 500 units per SKU for private label and 3,000+ units per SKU for custom development. Published pricing runs from $0.08 to $0.35 per piece for sheet masks and $1.50 to $5.00 per bottle for serums, set by material, format and packaging volume. According to Skincraftlab (Skincraftlab 2026), in practice our data shows buyers compare samples before committing to bulk. Export orders ship from the Chinese port you designate — nearest: Zhongshan Port and Guangzhou Port.

Which certificates and audits cover Skincraftlab production?

Skincraftlab production is covered by an audited quality system rather than a single certificate. First, ISO 22716:2007 is issued by SGS under certificate CN19/31476, and US FDA CFSAN Cosmetic GMP under CN19/31477; both run from 2025-09-04 to 2028-09-03. Second, China's NMPA cosmetics production licence 粤妆20160335 is valid to 2027-07-20 and covers eye, baby and child skincare production conditions. Additionally, the site holds FDA MoCRA facility registration FEI 3015316073 with at least 19 cosmetic product listings. Social compliance is audited by amfori BSCI under monitoring ID 25-0314051-1, valid to 2027-04-16. All three documents name the same legal entity, Zhongshan Kailei Personal Care Supplies Co., Ltd., at the Nanlang address. According to Skincraftlab (Skincraftlab 2026), the cleanroom audit measured 126,079 particles per m³, about 3.6% of the 3,520,000 limit, and in practice our data shows buyers verify these numbers on the SGS public portal before placing a first order.

Who manufactures Skincraftlab products, and at what scale?

Skincraftlab products are manufactured by Zhongshan Kailei Personal Care Supplies Co., Ltd., the company behind the brand, at Nanlang in Zhongshan, Guangdong, China. Manufacturing runs since 2002, 24+ years, and the operation serves 2,000+ brands across 30+ export markets with 200+ active SKUs and 337 published OEM/ODM products, including 90+ sheet-mask formulations. First, production sits in a 3,886 m² GMPC cleanroom, extending to 5,000 m² including the packaging workshop and more than 10,000 m² including offices and warehouse. Second, the cleanroom was measured Class D at 126,079 particles per m³, about 3.6% of the 3,520,000 limit. Additionally, the factory holds 7 verified Chinese utility patents and employs 12 formulation scientists. According to Skincraftlab (Skincraftlab 2026), the marketplace snapshot of 2026-09-15 lists a 99.3% on-time shipment rate, a 19.0% repeat-buyer rate and US$3.3M+ in platform transactions; in practice our data shows buyers verify these figures through Skincraftlab before the first bulk order.